برسی انواع دستگاه قند خون و مشخصات آنها

امروز می خواهیم در این مقاله انواع دستگاه تست قند خون و پر فروش ترین مدل های بازار را با هم برسی کنیم و مزایای هر یک از دستگاه های تست قند خون را بیان کنیم

می توان گفت از قدیمی ترین و پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون در بازار می باشد. دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو ساخت کمپانی نام آشنای ROCHE می باشد. که در زمینه تولید دارو و ابزارهای تشخیصی در جهان شناخته شده می باشد .تمامی محصولات شرکت ROCHE ساخت کشور آلمان می باشد .

دستگاه تست قند خون اکیو چک ACTIVE

کد چیپ دستگاه قند خون اکیو چک

دستگاه تست قند خون اکتیو دارای دقت بسیار بالایی در زمینه سنجش میزان قند خون دارد و تقریبا میزان تلرانس(در صد خطا ) دستگاه بسیار پایین می باشد و می توان کاملا از آن چشم پوشی کرد و دستگاه را بدون خطا دانست .

داخل بسته بندی اصلی دستگاه تست قند خون اکتیو اقلام زیر موجود می باشد .

 1. یک عدد دستگاه تست قند خون
 2. یک عدد اتو لانست  قند خون مخصوص دستگاه اکتیو (اتو لانست این دستگاه 2 پر می باشد )
 3. یک عدد باطری سکه ای برای تامین انرژی دستگاه
 4. یک قوطی نوار اکیو چک اکتیو که داخل آن 10 عدد نوار تست قند خون موجود می باشد.
 5. تعداد 10 عدد لانست(سوزن تست قند خون) که برای این دستگاه لانست 2 پر استفاده می شود.
 6. دفترچه راهنما و کارت گارانتی

بعد از باز کردن پلمپ نوار تست قند خون تنها 3 ماه فرصت استفاده از نوار را دارید و تاریخ روی بسته نوار برای مواقعی می باشد که پلمپ آن باز نشده باشد .

دقت فرمایید زمان خرید دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو تمامی اقلام بالا داخل بسته موجود باشد داخل بسته های نوار مخصوص دستگاه اکتیو یک چیپ الکترونیکی قرار داده می شود که اصطلاحا کد نوار می باشد. توجه فرمایید که کد این چیپ الکترونیکی باید با کد نوار ها یکی باشد .

دستگاه تست قند خون اکتیو ظرفیت 500 جایگاه حافظه را دارا می باشد که شخص کاربر قادر است زمان انجام تست را در دستگاه مشخص کند .

به طور مثال شخص می تواند مشخص کند این تست را قبل از خوردن غذا یا بعد از خوردن غذا انجام داده است و نتیجه به دست آمده به وسیله دستگاه داخل حافظه آن ثبت می گردد . علاوه بر ذخیره نتایج تا 500 آزمایش دستگاه قادر است میانگین جواب های تست به دست آمده را به ترتیب به صورت 7،14،30 و 90 روزه میانگیری کند و نمایش دهد .

این دستگاه برای انجام تست قند خون تنها 0.6 میکرو لیتر خون نیاز دارد تا عملیات آزمایش را انجام دهد و بعد از دریافت این میزان خون 5 ثانیه زمان می برد تا دستگاه عدد به دست آمده را به روی صفحه نمایش خود نشان دهد . در صورتی که کمتر از 0.6 میکرو لیتر خون به دستگاه برسد دستگاه پیام خطا داده و عدد به دست آمده صحیح نمی باشد .

دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو قابلیت متصل شدن به کامپیوتر شخصی را به وسیله یک سیم ارتباطی MICRO USB دارا می باشد تا کاربر بتواند نتیجه تست های انجام شده را داشته باشد.

نوار های بسته بندی دستگاه های قند خون اکتیو 50 عددی می باشد .

جدول ویژگی های تست قند خون اکیو چک اکتیو

ابعاد دستگاه تست قند خون 9.78 × 4.68 × 1.91 سانتی متر
وزن دستگاه تست قند خون 50 گرم
نوع کاربری خانگی و درمانگاه
زمان مورد نیاز انجام تست دستگاه 5 ثانیه
حد اقل خون مورد نیاز 0.6 میکرولیتر
تعداد ثبت نتایج 500 آزمایش
قابلیت نمایش میانگین دارد به صورت ،7، 14،30 و 90 روزه
خاموشی خودکار بعد از 30 تا 90 ثانیه بعد از استفاده از دستگاه
قابلیت خون گیری از تمامی بدن دارد
اتصال به کامپیوتر شخصی MICRO USB
نمایش اخطار کمبود میزان خون دارد
نمایش تاریخ و ساعت دارد
منبع تغذیه باطری سکه ای
نمایشگر تعویض باطری دارد
سایر ویژگی ها قابلیت میانگین‌گیری از نتایج 7، 14، 30 و 90 روز عدم نمایش نتیجه‌ی اشتباه در صورت کافی نبودن خون

قابلیت مشخص کردن حالت انجام تست نوع باتری: یک عدد باتری دستگاه تست قند خون سکه‌ای CR2032 عمر تقریبی باتری: 1000 تست قابلیت انتقال اطلاعات به کامپیوتر از طریق کابل MICRO USB

 

 • دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما ( بررسی تفاوت اکیو چک اکتیو و پرفورما )

دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما هم خانواده دستگاه اکیو چک اکتیو می باشد . این دستگاه شباهت بسیار بالایی با دستگاه اکتیو دارد و هر دو دستگاه از با دقت ترین های بازار می باشند .

دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما

دستگاه تست قند خون پرفورما ساخت کمپانی ROCHE آلمان می باشد که در زمینه ساخت دارو و  دستگاه های تشخیصی فعالیت می کند .

به روی دستگاه دو دکمه تعبیه شده است که تمامی تنظیمات دستگاه را می توانید با همین 2 دکمه بر روی دستگاه تنظیم کنید و تنظیمات آن بسیار راحت می باشد .

داخل بسته بندی دستگاه های تست قند خون اقلام زیر موجود می باشد

 • یک عدد دستگاه تست قند خون
 • یک عدد دستگاه اتو لانست مخصوص دستگاه پرفورما(اتو لانست این دستگاه 2 پر می باشد)
 • یک عدد باطری سکه ای برای تامین انرژی دستگاه
 • تعداد 10 عدد نوار تست قند خون پرفورما
 • تعداد 10 عدد لانست 2 پر برای انجام تست(سوزن تست قند خون)
 • دفترچه راهنما و کارت گارانتی

توجه فرمایید تمامی اقلام بالا در بسته بندی دستگاه تست قند خون موجود باشد

دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما برای انجام تست قند خون نیاز به 0.6 میکرو لیتر خون دارد تا بتواند عدد به دست آمده را به درستی نمایش دهد .

این مدل دستگاه قابلیت تشخیص نوار های تست قند خون تاریخ مصرف گذشته و معیوب را دارد و به صورت خطا دادن به کاربر اطلاع می دهد که نیاز به تعویض نوار می باشد .

از زمانی که خون به دستگاه داده می شود 5 ثانیه زمان می برد تا دستگاه آزمایش را انجام دهد و میزان قند خون را به روی صفحه نمایش نشان دهد . دستگاه قابلیت اندازه گیری و نمایش میانگین قند خون را در بازه های 7،14 و 30 روزه را دارا می باشد . دستگاه مجهز به سیستم اعلام اخطار برای قند خون پایین می باشد .

قابلیت ذخیره نتایج به دست آمده تا 500 آزمایش را دارد که کمک بسزایی به میانگین گیری قند خون شما در یک بازه زمانی می کند . نوار های تست قند خون اکیو چک پرفورما به صورت 50 عددی به فروش می رسد . باطری داخلی و آکبند دستگاه توانایی کار کرد تا 1000 تست قند خون را دارا می باشد .

نیازی به تعویض هر سری کد دستگاه نمی باشد و با قرار دادن یک بار کد در دستگاه دستگاه به صورت اتو کد در می آید . بعد از گذشت 30 تا 90 ثانیه از استفاده از دستگاه قند خون پرفورما این دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود .

جدول ویژگی تست قند خون اکیو چک پرفورما

ابعاد دستگاه تست قند خون 20*15*5 سانتی متر
وزن 50 گرم
نوع کاربری خانگی و درمانگاه
زمان مورد نیاز انجام تست دستگاه 5 ثانیه
حد اقل خون مورد نیاز 0.6 میکرو لیتر
تعداد ثبت نتایج 500 آزمایش
قابلیت نمایش میانگین  به صورت ،7، 14،30 روزه
خاموشی خودکار بعد از 30 تا 90 ثانیه
نمایش اخطار کمبود میزان خون دارد
نمایش تاریخ و ساعت دارد
منبع تغذیه باطری
نمایشگر تعویض باطری دارد

 

 • دستگاه تست قند خون بایونیم

یکی دیگر از دستگاه های سنجش میزان قند خون که از محبوبیت و دقت بالایی بر خور دار است دستگاه تست قند خون بایونیم می باشد . این دستگاه ساخت کمپانی بایونیم سوئیس با گارانتی مادالعمر می باشد . کمپانی بایونیم سوئیس تولید کننده تجهیزات تشخیصی در عرصه تجهیزات پرشکی می باشد و از کمپانی های شناخته شده در بازار بین المللی است . حداقل میزان خون مورد نیاز برای تشخیص میزان قند خون در دستگاه های بایونیم 1.4 میکرو لیتر می باشد . بعد از دادن خون به دستگاه تقریبا 8 ثانیه زمان می برد تا دستگاه عدد مربوط به میزان قند خون را به روی صفحه نمایش نشان دهد . دستگاه تست قند خون بایونیم توانایی ذخیره 150 آزمایش را در حافظه خود دارد که میزان قابل قبولی برای ثبت جواب آزمایش است .

دستگاه تست قند خون بایونیم

داخل دستگاه های قند خون بایونیم اقلام زیر موجود می باشد .

 • یک عدد دستگاه تست قند خون بایونیم
 • یک عدد دستگاه اتو لانست (اتو لانست این دستگاه 4 پر می باشد)
 • تعداد 10 عدد نوار مخصوص تست قند خون بایونیم
 • تعداد 10 عدد لانست 4 پر(سوزن تست قند خون)
 • یک عدد باطری سکه ای برای تامین انرژی دستگاه
 • دفترچه راهنما و کارت گارانتی قرر دارد

دستگاه تست قند خون بایونیم توانایی محاسبه میانگین میزان قند خون را دارا می باشد که می توانید عدد میانگین را به ترتیب 7،14 و 30 روز به روی دستگاه مشاهده کنید . نوارهای تست قند خون بایونیم به صورت 25 عددی به فروش می رسد . دستگاه قند خون بایونیم توانایی نشان دادن قند خون به 2 صورت را دارا می باشد که یک حالت آن میلی گرم بر دسی بل می باشد و حالت دوم آن میلی مول بر لیتر می باشد که در کشور ما بیشتر از حالت اول یعنی میلی گرم بر دسی بل استفاده می شود . در صورتی که با دستگاه به مدت دو دقیقه کار نشود دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود . این دستگاه سوئیسی فروش و رضایتمندی بالایی در بین کاربر های ایرانی دارد.

جدول ویژگی های تست قند خون بایونیم

ابعاد دستگاه تست قند خون 9.5*4.3*1.28 سانتی متر
وزن 43 گرم
نوع کاربری خانگی و درمانگاه
زمان مورد نیاز انجام تست دستگاه 8 ثانیه
حد اقل خون مورد نیاز 1.4 میکرو لیتر
تعداد ثبت نتایج 150 آزمایش
قابلیت نمایش میانگین به صورت ،7، 14،30 و90 روزه
خاموشی خودکار بعد از دو دقیقه
نمایش اخطار کمبود میزان خون دارد
نمایش تاریخ و ساعت دارد
منبع تغذیه باطری
نمایشگر تعویض باطری دارد

 

 • دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو (easy gluco)

دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو ساخت کمپانی اینفوپیا آلمان می باشد .

از دیگر دستگاه های تست قند خون که سال ها مهمان منازل افراد دیابتی می باشد و از دقت بسیار بالایی برخوردار است. دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو دارای نوار های تست قند خون ارزان قیمت تر از 3 دستگاه بالا می باشد و کاربر برای خرید تست های آن وجه کمتری پرداخت می کند در صورتی که دقت آنها بسیار بالا می باشد . این دستگاه برای انجام آزمایشات قند خون نیاز به 1.5 میکرو لیتر خون دارد که بعد از قرار دادن یک قطره خون در دستگاه مدت زمان 9 ثانیه زمان می برد تا دستگاه نتیجه و عدد به دست آمده را به روی صفحه نمایش نشان دهد .

دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو (easy gluco)

دستگاه قند خون ایزی گلوکو قابلیت انجام آزمایش را در 4 حالت دارا می باشد و این یک آپشن بسیار خوب برای دستگاه تست قند خون می باشد به این صورت که کاربر می تواند مشخص کند که قبل از خوردن غذا،بعد از خوردن غذا،بعد از استفاده از دارو و بعد از انجام ورزش اقدام به انجام تست کرده است . این دستگاه شامل حافظه برای ذخیره 365 مورد آزمایش می باشد که برای یک دستگاه تست قند خون حافظه بسیار بالایی است . با فشوردن و رها کردن دکمه بالا و پایین دستگاه کاربر قادر است که حالت های تست قند خون و همچنین زمان آن را تنظیم کند . دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو توانایی گرفتن میانگین را برای دوره زمانی 3 تا 90 روزه دارد . این دستگاه، قند خون را به دو روش اندازه گیری میلی گرم بر دسی بل و میلی مول بر لیتر اندازه می گیرد که در کشور ما بیشتر از حالت اول یعنی میلی گرم بر دسی بل استفاده می شود . دستگاه های قند خون ایزی گلوکو نیازی به کد برای نوار های جدید ندارند و خود دستگاه قادر است کد های روی نوار ها را بخواند و دستگاه اصطلاحا اتو کد می باشد . در بسته بندی این مدل دستگاه 50 عدد تست قند خون و 50 عدد لانست 4 پر(سوزن تست قند خون) گذاشته شده است که از دیگر مزیت های دستگاه می باشد . این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه ها پر مصرف تر می باشد و نیاز به 2 عدد باطری سکه ای می باشد . در مورد این دستگاه می توان گفت که با حافظه بسیار زیاد(365)،توانایی قرار دان حالت های تست در چهار حالت،قدرت میانگین گیری بسیار دقیق و همچنین دقت بالای در اندازه گیری قند خون،انتخاب هوشمندانه ای می باشد .

اقلام داخل بسته بندی دستگاه قند خون ایزی گلوکو

داخل دستگاه قند خون ایزی گلوکو باید اقلام های زیر موجود باشد

 • یک عدد دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو
 • یک عدد دستگاه اتئ لانست 4 پر
 • تعداد 50 عدد نوار تست قند خون (در دو قوطی هر کدام 25 عدد)
 • تعداد 50 عدد لانست  قند خون چهار پر(سوزن تست قند خون)
 • تعداد 2 عدد باطری دستگاه قند خون سکه ای برای تامین انرژی دستگاه
 • یک سی دی آموزشی و برنامه برای متصل شدن به دستگاه کامپیوتر شخصی است که تنظیم دستگاه تست قند خون را میتوانید به راحتی انجام دهید
 • کارت گارنتی مادالعمر دستگاه

جدول ویژگی های تست قند خون ایزی گلوکو EASY GLUCO

ابعاد دستگاه تست قند خون 77*46*19 سانتی متر
وزن 42 گرم
نوع کاربری خانگی و درمانگاه
زمان مورد نیاز انجام تست دستگاه 9 ثانیه
حد اقل خون مورد نیاز 1.5 میکرو لیتر
تعداد ثبت نتایج 365 آزمایش
قابلیت نمایش میانگین به صورت ،7، 14،30 و90
خاموشی خودکار دارد
نمایش تاریخ و ساعت دارد
منبع تغذیه 2عدد باطری
نمایشگر تعویض باطری دارد

 

 • دستگاه تست قند خون 01

دستگاه تست قند خون 01 از پر آوازه های تست قند خون در بازار تجهیزات پزشکی می باشد .

این دستگاه برای کمپانی آرکری ژاپن می باشد که میزان دقت این دستگاه در جوامع بین الملل در زمینه تست قند خون زبانزد است.

این دستگاه از گران قیمت ترین دستگاه های تست قند خون می باشد به همین دلیل افراد کمتری تمایل به خرید این دستگاه دارند ولی فراموش نکنیم هیچ گرانی بی دلیل نیست .

دستگاه تست قند خون 01

این دستگاه تست قند خون از جدید ترین و پیشرفته ترین روش برای تست قند خون بهره می برد

دستگاه تست قند خون 01 با دقت 99% و استفاده از آنزیم گلوکز اکسیداز که همان آنزیم استفاده شده در آزمایشگاه های معتبر اندازه گیری قند خون است توانسته است خود را خاص کند. کمپانی آرکری ژاپن دارای 2 دستگاه سنجش قند خون می باشد که ما در این مقاله قصد داریم دستگاه تست قند خون مینی 01 را مورد برسی قرار دهیم . دستگاه تست قند خون 01 مینی برای انجام عملیات تعیین میزان تست قند خون تنها به 0.3 میکرو لیتر خون نیاز دارد که این مقدار کمترین میزان در تمامی دستگاه های تست قند خون می باشد و دستگاه تست قند خون 01 در این زمینه رکورد دار می باشد . به دلیل نیاز بسیار کم دستگاه به خون،کاربر در هنگام انجام تست قند خون درد کمتری را تجربه میکند و این یکی از ویژگی های این مدل دستگاه می باشد . این دستگاه به دلیل دقت بسیار بالا و 99% خود و نیز به دلیل نیاز بسیار کم به خون،در بین افراد دارای دیابت نوع یک بسیار محبوب می باشد . در افراد مبتلا به دیابت نوع یک و نیاز روزانه به تست قند خون در این افراد،یکی از مهمترین ویژگی ها درد کم در حین انجام تست می باشد . این محصول مجهز به سیستم اتوماتیک جهت جلوگیری از خطای کدگذاری استباه است . دستگاه قند خون 01 دارای 360 حافظه برای ذخیره نتایج تست می باشد . دستگاه قند خون 01 مجهز به سیستم اصلاح دما جهت افزایش دقت نتایج در دما های مختلف می باشد . نوار های تست قند خون 01 به صورت 50 عددی توزیع می شود .

اقلام داخل بسته بندی تست قند خون 01

 • یک دستگاه تست قند خون 01
 • دارای یک عدد دستگاه اتو لانست 4 پر
 • دارای 10 عدد نوار تست قند خون برای انجام آزمایشات
 • دارای 10 عدد لانست 4 پر(سوزن تست قند خون)
 • یک عدد باطری سکه ای برای تامین انرژی دستگاه تست قند خون
 • دفترچه راهنمای محصول و کارت گارانتی مادالعمر دستگاه تست قند خون

جدول ویژگی های تست قند خون 01

ابعاد دستگاه تست قند خون 9.2*3.4*1.4 سانتی متر
وزن 30 گرم
نوع کاربری خانگی و درمانگاه
زمان مورد نیاز انجام تست دستگاه 7 ثانیه
حد اقل خون مورد نیاز 0.3 میکرو لیتر
تعداد ثبت نتایج 360 آزمایش
قابلیت نمایش میانگین دارد
خاموشی خودکار دارد
نمایش تاریخ و ساعت دارد
منبع تغذیه یک عدد باطری سکه ای
نمایشگر تعویض باطری دارد
نتیجه گیری

در این مقاله 5 دستگاه پر فروش ترین و جدیدترین دستگاه تست قند خون را با هم برسی کردیم و مشخصات هر کدام را به صورت جداگانه مورد برسی قرار دادیم برای خرید دستگاه تست قند خون باید ابتدا به چند پارامتر مهم توجه کنید در برخی از مواقع کاربر دستگاه تست قند خون گمنامی خریداری می کند و بعد از اتمام نوار های تست قند خون دستگاه دیگر موفق به تهیه نوار مخصوص آن دستگاه نمی شود . قبل از خرید دستگاه تست قند خون به قیمت نوار قند خون آن توجه ویژه ای داشته باشید و در نظر بگیرید که هر چند وقت یکبار موظف به خرید نوار دستگاه قند خون خود می باشید . برخی شرکت های توزیع کننده و وارد کننده دستگاه های تست قند خون طرحی به صورت طرح توزیع تست قند خون رایگان ارائه می دهند که با تهیه این دستگاه ها شما سود قابل توجه ای به سود جویان در این زمینه می رسانید .

نکته آخر و مهم:قبل از خرید هر دستگاه قند خون حتما تحقیق فرمایید تا نوار تست قند خون دستگاه همیشه در فروشگاه های تجهیزات پزشکی موجود باشد و برای تهیه نوار تست قند خون دچار زحمت نشوید . فروشگاه آبی سلامت این افتخار را دارد تا با گردآوری تمامی دستگاه ها و نوار های تست قند خون مجاز و امکان مقایسه اجناس با هم شما را در خرید دستگاه تست قند خون یاری دهد .

 

معرفی انواع فشارسنج‌ها و بررسی قیمت آن‌ها

11 دیدگاه در “برسی انواع دستگاه قند خون و مشخصات آنها”

 1. سلام با تشکر از مطالب مفیدتون.تونستم بهترین دستگاه قند خون و انتخاب و خربداری کنم.

  1. با سلام
   بررسی های جدید محققان نشان می دهد واکنش بدن افراد مختلف نسبت به دستگاه های اندازه گیری قند خون متفاوت است، به گونه ای که ممکن است دستگاه قند خون آنها را به درستی نشان ندهد.

 2. با عرض سلام با خواندن این مطلب تونستم تفاوت دستگاه اکیوچک اکتیو و پرفورما متوجه شوم.باتشکر

  1. با سلام دوست عزیزاین دستگاه بدون درد و خون ریزی بوده و با بسته شدن به دست توانایی سنجش میزان قند خون و فشار خون را داد استفاده از این دستگاه بسیار ساده بوده و پیشنهاد میشود که این دستگاه را برای افراد مسن که تواناییی گرفتن فشار خون و یا قند خون خود را ندارند خریداری کنید. برای خرید این دستگاه می توانید با ما تماس بگیرید.

  1. باسلام خدمت شما
   کدگذاری یا کالیبراسیون دستگاه های تست قند خون، یک مرحله ضروری در تست قند خون است که در اغلب دستگاه های موجود در بازار ایران، وجود دارد و کمی مراحل را طولانی تر و مشکل تر می سازد، بخصوص برای سالمندان و کودکان. اگر کد نوار تست قند خون شما با کد بسته نوار متفاوت باشد، به هیچ عنوان نمی توان از دستگاه قند خون استفاده نمود و تست انجام داد.

 3. سلام ،ممنون از اطلاعاتی که در اختیار گذاشتین ،خیلی مفید بود

 4. سلام.من برای دستگاه اکتیو اکو چکم دنبال کد 333 هستم.متاسفانه خیلی وقته دنبالشم در صورت امکان برای خرید کمکم کنید.ممنونم

  1. شما میتونید نوار جدید خریداری کنید و از کد جدید نوار تست استفاده کنید
   نیازی به خرید همون کد قبلی نمی باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *