مقالات

بهترین ویلچر کدام است؟ بررسی 6 نوع ویلچر + قیمت

ویلچر یا همان صندلی چرخدار وسیله ایست که در طول سالیان دراز به کمک افرادی آمده که به هر دلیل ، در حرکت کردن خود با مشکل مواجه هستند . گاهی ویلچر ها استفاده های موقتی را شامل می شوند ، به طور مثال پس از انجام عمل جراحی که دستور پزشک بر راه نرفتن بیمار است ، ویلچر ها کمک رسان افراد می شوند.

اما اغلب مصرف کنندگان صندلی های چرخدار به صورت بلند مدت و یا دایم از این وسیله بهره می برند و به آن نیاز دارند . همچنین این افراد معمولا ساعات زیادی از روز را بر روی ویلچر خود میگذرانند. به همین دلیل انتخاب بهترین ویلچر برای مصرف کنندگان اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورت تمایل برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر درباره واکر می توانید به قیمت واکر مراجعه نمایید. بهترین مارک ویلچر چیست ؟  بهترین ویلچر برقی در ایرانکدام است؟

بهترین ویلچر چیست ؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین ویلچر کدام نوع آن است باید به این نکته توجه کنید که ویلچر ها انواع گوناگونی دارند که هر یک از آن ها نیاز های جانبی متفاوتی را بر طرف می سازد . به همین دلیل انتخاب بهترین ویلچر برای هر فرد با توجه به شرایط بدنی و نیاز های وی متفاوت است . در این مقاله انواع ویلچر را معرفی و بررسی می کنیم. به طور کلی ویلچر ها را می توان به دو نوع برقی و دستی تقسیم نمود .

ویلچر برقی

بهترین ویلچر برقی کدام است؟ ویلچر برقی به وسیله ی باتری قابل شارژ به حرکت در می آیند و این بدین معناست که مصرف کننده نیاز به صرف انرژی و یا کمک دیگران برای به حرکت دراوردن ویلچر ندارد .

هدایت گر های متفاوتی برای ویلچر های برقی وجود دارد که معمول ترین آن ها جوی استیک می باشد . به وسیله ی این جوی استیک فرد می تواند به راحتی و تنها با حرکت دادن آن در جهات مختلف ویلچر را به حرکت در آورد . از همین رو بهترین ویلچر برای افرادی که در اعضای بدن غیر از پا ها نیز مشکل حرکتی دارند ، ویلچر های برقی می باشند.

این ویلچر ها عموما دارای دو نوع داخل بر و بیرونی را شامل می شوند . بدین معنی که نیروی محرکه و سیستم و جنس چرخ ها به گونه ای طراحی شده اند که ویلچر ها مناسب برای مصرف داخل خانه و یا فضاهای باز و بیرون خانه باشند.

کما اینکه برخی از آن ها هم برای داخل و هم خارج خانه قابل استفاده می باشند . همچنین به طور معمول ویلچر های برقی از نشیمنگاه ، پشتی ، مکان استراحت دست و در کل امکانات رفاهی بهتری نسبت به ویلچر های دستی برخوردارند.

بهترین ویلچر ایرانی

به طور مثال گرمکن پا ، پشتی سر و چند مورد دیگر به عنوان آپشن هایی شناخته می شوند که برخی از ویلچر های برقی دارای آن ها می باشند . اما یکی از بهترین ویژگی هایی که بهترین ویلچر های برقی از آن بهره می برند ، گزینه ی ایستادن می باشد. مطالعه مقاله لامپ مادون قرمز چیست می تواند مفید باشد.

این ویژگی پیشرفته به کاربر اجازه می دهد تا با زدن یک دکمه بر روی ویلچر از حالت نشسته به حالت ایستاده تغییر پیدا کند. البته که ویلچر هایی با این ویژگی ها از قیمت بالاتری برخوردارند ، اما راحتی و امکانات بالا باعث می شود تا برای یافتن بهترین ویلچر ، آن ها را مد نظر قرار دهیم.

ویلچر دستی

ویلچر های دستی اما انواع مختلفی دارند که نیاز های متفاوتی را فراهم می کنند . همانطور که قبل تر گفتیم نوع نیاز کاربر ، بهترین ویلچر را تعیین می کند . در ادامه به معرفی انواع ویلچر های دستی خواهیم پرداخت .

برای راهنمای انتخاب ویلچر مناسب از نظر ابعاد و سایز اگر دنبال اطلاعات کامل تری هستید مقاله سایز ویلچر را مطالعه نمایید تا اطلاعات مناسبی برای خرید داشته باشید.

ویلچر دستی ساده

این نوع صدنلی چرخ دار همانند مدل های کلاسیک آن است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد. امکانات کم باعث می شود تا لحاظ مقایسه قیمتی در رده پایین تری نسبت به انواع دیگر قرار بگیرد. مهمترین نکته برای انتخاب بهترین ویلچر ساده امکان تاشو بودن ویلچر می باشد که آن را به سادگی قابل حمل می کند. همچنین جا پایی های مناسب و داشتن ترمز نیز از ویژگی های مهم می باشند.

بهترین مارک ویلچر

ویلچر ارتوپدی

ویلچر های ارتوپدی شباهت بسیار زیادی به ویلچر های ساده دارند . شاید تنها دو نکته ویلچر های ارتوپدی را از ویلچر های ساده متمایز می سازد. اول اینکه در ویلچر های ساده به دلیل نوع و اندازه ی چرخ به کار رفته امکان حرکت دادن ویلچر برای خود کاربر مهیا نیست. دوم اینکه در ویلچر های ارتوپدی برخی از اجزا از یکدیگر جدا می شوند که امکان حمل بیمار داخل خودرو را ساده تر می سازد  قیمت ویلچر های ارتوپدی کمی بیشتر از ویلچر های ساده می باشد .

ویلچر CP یا کالسکه ای

از ویلچر CP برای بیماران فلج مغزی استفاده می شود . این بیماری شایع ترین دلیل نا توانی های حرکتی در کودکان می باشد که به طور میانگین بیش از یک کودک از هر 1000 کودک را به کام خود می کشاند . کم توان بودن و یا حرکات بدون کنترل پیش بینی نشده مواردی هستند که امنیت کاربر روی صندلی چرخ دار را به خطر می اندازند.

طراحی ویلچر های کالسکه ای به گونه ایست که امنیت بیماران فلج مغزی به طور کامل حفظ شود . همچنین طبی بودن زاویه ها و جنس صندلی نه تنها راحتی مناسبی را برای این افراد فراهم می سازد ، بلکه از سرعت رشد بیماری در ان ها نیز می کاهد . برای انتخاب بهترین ویلچر CP باید دقت بسیار بالایی داشته باشید و شرایط بیمار خود را در نظر بگیرید.

ویلچر حمامی

این ویلچر معمولا بهترین ویلچر برای افراد سالخورده می باشد. بدنه ی این صندلی چرخ دار از جنس آلومینیوم و ضد زنگ می باشد. همچنین قسمت نشیمنگاه این ویلچر باز شده و می توان لگن را در زیر این قسمت قرار داد. همانطور که از اسم این صندلی چرخ دار پیداست، از ویلچر ساده میتوان در زمان استحمام به سادگی استفاده نمود.

بهترین ویلچر برقی

ویلچر برانکاردی

یکی از کامل ترین نوع های ویلچر ، ویلچر برانکاردیست. پایه ها و پشتی این ویلچر به گونه ایست که ویلچر را می توان به حالت تخت دراورد ، به آن ها ویلچر تخت شو نیز گفته می شود. ویلچر برانکاردی برقی نیز وجود دارد که البته معمولا دارای قیمت بسیار بالایی است . برخی از بهترین ویلچر های برانکاردی ، ویژگی های ویلچر حمامی را نیز شامل می شوند.

توجه کنید که برای خرید بهترین ویلچر باید تمام نیاز های کاربر را شناسایی کرده و با توجه به آن ها خرید خود را انجام دهید. همچنین همواره باید به نکات زیادی توجه داشته باشید . قد و وزن کاربر برای استفاده از ویلچر مناسب بسیار مهم است. مشاهده دسته ی انواع عصا می تواند مفید باشد.

بهترین برند ویلچر

بهترین مارک ویلچر ایرانی

بهترین ویلچر ایرانی چیست؟  بهترین مارک ویلچر ایرانی چیست؟ برند های زیادی در زمینه ساخت ویلچر وجود دارد. به طبع ویلچر های آلمانی دارای کیفیت بالاتری می باشند که البته قیمت ویلچر را نیز افزایش می دهد . در مقایسه ویلچر های چینی و ایرانی ، صندلی های ساخت چین دارای کیفیت کمی بالاتر می باشند. آلپکس، کایانگ ، میرا و… از برند های موجود در بازار ایران می باشند. ویلچر ایران بهکار را نیز می توان بهترین برند ویلچر ایرانی دانست. برای اطلاع از قیمت ویلچر و خرید بهترین ویلچر با کارشناسان آبی سلامت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *