تناسب اندام و لاغری و باورهای غلط عموم

تناسب اندام

شاید برایتان به طور اشتباه جا افتاده باشد که تناسب اندام به معنی لاغری است. اما نه. تناسب اندام هم شامل لاغری و هم چاقی می شود.

بدین معنی که افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق اند قصد کاهش وزن و رسیدن به اندام مورد نظر را دارند و کسانی که لاغری مفرط و کمبود شدید وزن دارند نیز، به دنبال افزایش وزن و نیز چاق شدن هستند.

برای لاغر شدن راه های زیادی وجود دارد، اما اولین قدم برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و درست است اما نه هر رژیم غذایی!

این روزها اکثر افراد به دنبال رژیم غذایی سریع و آسان هستند اما فراموش نکنید که با وجود تمام  روش های نوین در زمینه لاغری، هنوزه که هنوز است رژیم لاغری آن هم زیر نظر متخصص تغذیه حرف اول را می زند.

تناسب اندام و لاغری

تناسب اندام و لاغری

اولین توصیه این است هیچ وقت به دنبال لاغری سریع نباشید، چرا که اضافه وزن یک روزه یا 10 روزه به  سراغ شما نیامده است که بخواهد در همین حدفاصله هم از بین برود.  برای از بین بردن اضافه وزن نیاز به صرف زمان و وقت کافی است.

تناسب اندام و لاغری و باورهای غلط عموم

خیلی از موادی که در اشتها نقش دارند، هدف های دیگری را نیز دنبال می کنند. برای مثال، در رشد، بلوغ، خواب و کنترل گلوکز نیز دخیل اند.

  هپاتیت و همه دانستنی های آن

این بررسی ها نشان می دهد که مواد ذکر شده در واقع در سامانه تحریک اشتها نقش پشتیبانی را بازی می کنند.

یعنی اگر کارکرد گرلین برای تحریک اشتها خوب نباشد، فرآیندهای دیگری آن را جبران می کنند. در نتیجه، مغز خیلی نگران پرخوری یا بد خوری نیست و بیشتر به گرسنگی بیش از اندازه اهمیت می دهد.

نکته

کم خوابی میزان گرلین ( هورمون موثر در گرسنه شدن ) را بالا می برد و برعکس لپتین را کاهش می دهد. شاید به همین دلیل است که اختلالات خواب در افراد بر احتمال چاقی می افزاید. پس اگر می خواهید دور کمرتان باریک تر شود، به خواب عمیق و راحت تا ۸ ساعت یا هر میزان ساعتی که خواب تان می آمد اهمیت دهید.

سبک زندگی و چاقی معضلی برای زندگی های روزمره شده است. در این مطلب، می خواهیم بدانیم، چرا مردم جامعه با وجود تمایل به لاغری و تناسب اندام، روز به روز چاق تر می شوند!

ضمن اینکه، عوارض ناشی از اضافه وزن و چاقی، به ‌عنوان یکی از معضلات شناخته شده قرن، سبک زندگی را با تغییرات ریز و درشت روبه‌رو ساخته است.

جندین باور قدیمی و غلط در مورد کاهش وزن

1.حذف کربوهیدرات :روزانه می توانید از 5 پیمانه غلات همچون جودوسر یا برنج قهوه ای استفاده کنید. کربوهیدرات، انرژی و فیبر بالایی دارد و نخوردن آن به هیچ عنوان منطقی و درست نیست.

2.نخوردن زرده تخم مرغ :زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین، کلسیم و آهن است. بهتر است آن را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید تا رژیم متعادل و سالمی داشته باشید.

  فشارخون پایین (Hypotension) چیست ؟

3.زیاد کردن وعده های غذایی : در هر وعده خود هر چه قدر دوست دارید، غذا میل کنید. اما حواستان به کالری های آن نیز باشد.

4.نیمه شب میان وعده نخورید :اگر دوست دارید نیمه شب غذا میل کنید، این کار را انجام دهید اما سعی کنید کالری زیادی نداشته باشد.

5.تسلیم اشتهای زیاد خود نشوید : سعی کنید میل شدید خود را در حد تعادل نگه دارید. همیشه غذاها یا خوراکی هایی که دوست دارید را به میزان کم و تکه های کوچک بخورید و خود را از نعمت آنها محروم نکنید.

سبک زندگی لاغری و سالم

تنها راهی که میشه واقعا یک تغییر پایدار در زندگی ایجاد کرد، تغییر سبک زندگی است. در حقیقت، سبک زندگی سالم یک روندی است، که همیشه به سمت یادگیری بیشتر، داشتن انتخاب خوبتر و زندگی هوشمندانه، در حرکت می باشد.

از این رو، اگر موفق شوید سبک زندگی خویش را به نحوی تغییر بدهید که از غذاهای سالم تری بهره ببرید، تحرک و فعالیت جسمی را بالا ببرید، و خواب و استراحت کافی داشته باشید؛ مطمئنا کاهش وزن ماندگارتری را تجربه می کنید.

1.کاهش وزن نیم کیلویی

2.نوع مواد غذایی، مهم تر از کالری است

3.وعده های غذایی کم حجم داشته باشید

4.ورزش لاغری

5.خوب بخوابید

این ها راه هایی ساده، ولی با تاثیرگذاری بالایی بودند، که روتین زندگی شما را به هم نمی زند. اما برای تغییر سبک زندگی لاغری تان، بسیار مفید است.

اگر این تغییرات را امروز انجام بدهید، حتما فردا هم می توانید، و فرداهای دیگر. فراموش نکنید، سبک زندگی سالم نیاز به ثابت قدم بودن و پشتکار دارد. سالم و تندرست باشید.

  ماساژور چیست؟ از صندلی تا دستگاه ماساژور...

2 دیدگاه در “تناسب اندام و لاغری و باورهای غلط عموم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *