خرید ترازو یک نیاز برای هر خانه

بسیاری از مردم  با رفتن به باشگاه های ورزشی و انجام تمرینات مختلف و یا رعایت رژیم های خاص به طور روزانه در تلاش برای کاهش وزن خود هستند .

اطلاع از تغییرات وزن نه تنها تاثیر مثبتی در روحیه فرد دارد ، بلکه در طول مدت رسیدن به تناسب اندام ضروری می باشند و طبق این شاخص فرد از میزان کم کردن وزن اطمینان حاصل می کند.

در رژیم ها و دوره های تخصصی با توجه به هر مقدار فعالیت انتظار مقدار خاصی کاهش یا افزایش وزن وجود دارد و طبق این مقدار روند این دوره ها ادامه پیدا می کنند.

برای اندازه گیری وزن از ترازو های خانگی استفاده می شود . ترازو ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند .

در این مقاله به معرفی انواع ترازو و راهنمایی در هنگام خرید خواهیم پرداخت.

ترازو های خانگی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

ترازو عقربه ای ( مکانیکی ) :

این نوع ترازو ها ساختار بسیار ساده ای دارند .

مزایای این مدل :

این ترازو ها به وسیله یک فنر فشاره وارده را روی مانومتر سر ترازو  نشان می دهند و در ساختار آن ها از باتری استفاده نشده ، پس نیازی به تعویض باتری نیز ندارند .

معمولا ترازو های عقربه ای مقاومت زیادی در مقابل نفوذ آب دارند ، در نتیجه می توان آن ها را داخل حمام قرار داد .

دوام ترازو های مکانیکی به دلیل ساختار ساده آن ها معمولا بیشتر از سایر ترازو ها می باشد .

معایب ترازو عقربه ای :

ترازو های عقربه ای دارای یک ایراد بزرگ هستند و آن هم دقت اندازه گیری پایین آن هاست .

به طور مثال اگر ترازو های دیجیتال دارای 50 کرم خطا و کمتر باشند ، ترازو های مکانیکی تا 300 گرم دارای خطای اندازه گیری می باشند .

اگر یک ترازوی با دوام میخواهید و نمیخواهید نگران منبع تغذیه دستگاه خود باشید و کمی خطا در اندازه گیری برای شما اهمیت زیادی ندارد ، ترازوی عقربه ای برای شما گزینه مناسبی می باشد.

ترازو عقربه ای یک ترازو ارزان برای خرید

ترازو دیجیتال :

ترازوهای دیجیتال دارای ساختار پیچیده تری نسبت به مدل عقربه ای  می باشند . دستگاه دارای یک صفحه دیجیتال می باشد که وزن اندازه گیری شده بر روی آن نمایش داده می شود .

انرژی لازم برای کار کردن دستگاه نیز از باتری تامین می شود . عموما باتری های قلمی ، نیم قلم و یا سکه ای…

مزایا ترازو دیجیتال :

این ترازو ها دارای دقت بسیار بالایی می باشند و در صورت تراز بودن خطای بسیار نا چیزی در محاسبه نمایش می دهند .

دارای خوانایی بالاتری نسبت به ترازو های عقربه می باشند . همچنین در صفحه نمایش بعضی از دستگاه ها یه لامپ وجود دارد که امکان خواندن وزن در تاریکی را میسر می سازد .

معایب ترازو های دیجیتال :

از آن جا که ای ترازو ها به وسیله باتری روشن می شوند ، نیاز به تعویض باتری در آن ها وجود دارد . معمولا ترازو های دیجیتال مقاومت چندانی در برایر آب ندارند و مناسب استفاده در حمام نیستند .

برای اندازه گیری درست باید سطح زیر ترازو سخت و صاف باشد ، ترازو های دیجیتال روی سطوح نرم مانند فرش دقت خود را از دست داده و دچار خطا می شوند .

ترازو های دیجیتال انتخاب مناسبی برای مصارف خانگی هستند . در صورت دارا بودن کیفیت لازم محصول ، این ترازو نیاز های شما را به خوبی بر آورده می سازد.

خرید ترازو دیجیتال برای خانه

ترازو تشخیصی ( هوشمند ) :

این ترازو یک نوع ترازوی دیجیتال است که دارای ویژگی های خاصی می باشد . این ترازو به وسیله سنسور هایی که در آن به کار رفته علاوه بر اندازه گیری دقیق وزن ، قادر به اندازه گیری پارامتر های دیگری در رابطه با سلامتی بدن می باشد .

تراکم استخوان و میزان آب بدن از این دسته مشخصات می باشند . همچنین در برخی از این ترازو ها ضربان قلب و … نیز اندازه گیری می شود .

مزایا :

این دستگاه ها مانند نمونه دیجیتالی دارای دقت اندازه گیری بسیار بالایی می باشند و خطای نا چیزی در محاسبه مقدار وزن فرد به نمایش می گذارند .

قابلیت های هوشمند این دستگاه ها نیز بدون شک از نکات بارز و قابل توجه در هنگام خرید ترازو می باشد که نمیتوان به راحتی از آن گذشت .

معایب:

شاید تنها عیب ترازو های هوشمند ، قیمت نسبتا بالای آن هاست . این ترازو ها نسبت به ترازو های دیجیتال و عقربه ای دارای قیمت بالاتری می باشند .

همچنین منبع تغذیه این ترازو ها یک باتری از نوع قلمی یا سکه ای می باشد که با توجه به کارایی بالا دستگاه نیاز به تعویض مکرر دارد .

همچنین برخی ترازو ها نیز دارای امکاناتی جهت اندازه گیری قد می باشند که اصطلاحا به آن ها ترازو قدی گفته می شود .

ترازو دیجیتال هوشمند

درهنگام خرید ترازوی خانگی به نیاز های خود و نوع استفاده توجه کنید .

اگر دارای وزن بالا می باشید دستگاهی انتخاب کنید که قابلیت اندازه گیری اوزان بالا را دارا باشد ، اگر می خواهید از ترازوی خود در حمام استفاده کنید باید نوع ضد آب را تهیه کرده و اگر در طول روز به کرات می خواهید از دستگاه استفاده کنید از ترازو های باشگاهی که دارای مقاومت بیشتری می باشند استفاده کنید .

مشاورین آبی سلامت همه روزه آماده ی پاسخگویی به سوالات مشتریان جهت انتخاب درست محصول مورد نظر می باشند و در صورت نیاز با پیشنهاد بهترین تجهیزات ، تلاش می کنند تا نیاز شما در خرید به طور کامل برآورده شود .

سبک زندگی سالم ، تجربه آبی سلامت

میزان رضایت شما
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *