مقالات

معرفی انواع فشارسنج‌ها و بررسی قیمت آن‌ها

امروزه فشار خون تهدیدی جدی برای سلامت بشر محسوب می‌شود. نمی‌توان گفت بسیاری از افراد از چنین بیماری مصون خواهند ماند.

بنابراین، باید به طور مداوم فشار خون را با مراجعه به درمانگاه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها سنجید و بررسی نمود. و یا از راه حل دیگری همچون خرید یک دستگاه فشارسنج و استفاده از آن در خانه بهره برد.

فشار خون یکی از مسائلی است که تقریبا اکثر سالمندان، اشخاص در معرض فشار روانی و کم تحرک با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

آنچه حائز اهمیت است این است که نمی‌توان همیشه و در مواقع اضطراری به مراکز درمانی مراجعه کرد و از پزشک درخواست کمک کرد. بهتر است با خرید فشارسنج به خودمان کمک کنیم!

راهنمای کلی خرید فشارسنج

امروزه دستگاه‌های فشار خون به فراخور حال بیماران مبتلا تولید و عرضه شده‌اند. از این رو، استفاده کردن از آن‌ها دیگر کار دشواری نیست.

اما خرید یک فشارسنج خوب ملزم به دانستن برخی اطلاعات مهم می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

فشارسنج‌ها به دو نوع فشارسنج آنالوگ و دیجیتالی تقسیم می‌شوند. نوع آنالوگ آن‌ها که کلاسیک می‌باشد تقریبا برای کاربرد خانگی سخت می‌باشد. از این رو، با آنکه گاها دقت فشارسنج آنالوگ بیشتر است بسیاری از اشخاص سراغ فشارسنج دیجیتالی می‌روند.

فشارسنج‌ها به دو نوع مچی و بازویی نیز تقسیم می‌شوند. عده کثیری در انتخاب و خرید فشارسنج مچی و بازویی مردد می‌مانند اما در نهایت دقت فشارسنج بازویی بر فشارسنج مچی غلبه می‌کند.
گرفتن فشار خون به وسیله دستگاه فشارسنج مچی ساده‌تر است.

تقریبا می‌توان از این نوع دستگاه همه جا استفاده کرد. زیرا که نیازی به بالا بردن آستین در مواقع ضروری هم نیست. این در حالی است که استفاده از فشارسنج بازویی نیازمند اطلاعات درباره نحوه صحیح بستن کاف بازو می‌باشد.

دقت اندازه‌گیری فشارسنج از جمله مهم‌ترین عوامل به شمار می‌رود. کاف فشارسنج باید به طرزی صحیح بسته شود و تکان خوردن بدن ممکن است حین اندازه‌گیری خطا ایجاد کند.

قابلیت میانگین‌گیری فشارسنج‌ها یکی از مشخصه‌های اصلی حین خرید می‌باشد. بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته حتی قادر هستند تا میانگین فشار خون اشخاص را هم در روز و هم در شب ثبت کنند. به خاطر داشته باشید میانگین فشار خون از اعتبار و استناد بیشتری برخوردار است.

اندازه کاف مچ و بازو در دستگاه فشارسنج یکی از المان‌های حائز اهمیت می‌باشد که مانند سایز لباس باید در نظر گرفته شود. اگرچه اندازه استاندارد کاف فشارسنج بازویی در محدود 22 تا 42 سانتی‌متر تعریف شده است اما بسیاری از دستگاه‌ها بین این محدود اندازه‌های دیگری در نظر گرفته‌اند.

از دیگر عوامل کمرنگ‌تر اما قابل توجه باید به حافظه، اتصال به گوشی هوشمند و طرز شارژ شدن اشاره نمود.

حتما دقت داشته باشید که اگر قصد دارید به طور مداوم از دستگاه فشارسنج استفاده کنید بهتر است نوع آداپتوری آن را همراه داشته باشید. زیرا که باتری اکثر این دستگاه‌ها با چندبار استفاده زود تمام می‌شوند!

ما در این مقاله چند مدل فشارسنج بازویی را بررسی کرده و قیمت آن‌ها را در معرض مقایسه قرار داده‌ایم. با ما باشید تا اطلاعات خوبی در این باره به دست آورید.

 معرفی فشارسنج عقربه ای ژاپنی

فشار سنج های ژاپنی

فشارسنج عقربه ای ژاپنی که با نام تجاری آلپیکادو (ALPK2) عرضه گردیده است، تداعی‌گر فشارسنج‌های سنتی پزشکان در گذشته نه چندان دور می‌باشد. فشارسنج عقربه ای ژاپنی به دلیل دیجیتالی نبودن و آنالوگ بودن تقریبا بیشتر از آنکه نزد عوام محبوب باشد، مورد استفاده پزشکان و پرستاران حاذق قرار می‌گیرد.

فشارسنج عقربه ای ژاپنی تقریبا از نوع فشارسنج بازویی کلاسیک بوده که اگر آشنا با طرز کار فشارسنج عقربه ای باشید، می‌توانید تا مدت‌های مدید از آن استفاده نمایید.

از ویژگی‌های فشارسنج عقربه ای ژاپنی باید به دارا بودن صفحه نمایش بزرگ و خوانا اشاره کرد. صفحه نمایشگر مانومتر فشارسنج عقربه ای ژاپنی به رنگ سفید و سیاه بوده و اعداد آن برای خواندن فشار خون بسیار مشخص می‌باشد. این فشارسنج عقربه ای تک شلنگه بوده و دارای کاف بازو نیز می‌باشد.

وزن این مدل از فشارسنج‌ها سبک بوده و به همراه کیف حمل و نقل خدمت مشتریان قرار می‌گیرد.
قیمت فشارسنج عقربه ای ژاپنی نسبت به دقت، عمر و دوام محصول مناسب می‌باشد.

شما می‌توانید با پرداخت حدودا 300 هزار تومان صاحب یک دستگاه فشارسنج عقربه ای ژاپنی شوید. اگرچه ممکن است در ابتدا تصور کنید پرداخت این مقدار پول برای فشارسنج عقربه ای ژاپنی کمی زیاد می‌باشد اما مشاهده قیمت فشارسنج عقربه ای ژاپنی نسبت به ماندگاری این محصول تا سال‌ها خیالتان را آسوده‌تر می‌کند.

معرفی فشارسنج omron m3

 

برند تجاری امرون یک برند ژاپنی است که در زمینه تولید و عرضه فشارسنج‌های دقیق و باکیفیت شهرت زیادی کسب کرده است.

فشارسنج omron m3 یک دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازویی محبوب نزد همه افراد می‌باشد. قیمت دستگاه فشار خون omron m3 نسبت به کارایی آن کاملا مناسب است. در ادامه به معرفی مشخصات این فشارسنج دیجیتالی بازویی می‌پردازیم و قیمت فشارسنج دیجیتالی امرون را مورد بررسی قرار می‌دهیم.فشار سنج امرون

فشارسنج omron m3 برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند از فشارسنج دیجیتالی بازویی بهره ببرند، یک گزینه کاملا مناسب است. فشار سنج omron m3 دارای ابعاد و وزن متناسب و سبک بوده که کار کردن با آن را آسان کرده است.

فشارسنج omron m3 دارای صفحه نمایشگر LED بزرگ و اعداد مشخص و خوانا می‌باشد که علاوه بر اندازه‌گیری فشار خون، ضربان قلب، تاریخ و ساعت آن‌ها را نیز ثبت می‌نماید.

آنچه که این فشارسنج دیجیتالی بازویی را از سایر دستگاه‌های فشار خون متمایز کرده است، طراحی آن با بهره‌گیری از تکنولوژی Intellisense می‌باشد که حین بسته شدن کاف به دور بازو هوا را عبور می‌دهد.

علاوه بر این، دستگاه برای استفاده دو کاربر طراحی شده است. فشارسنج omron m3 دارای 60 حافظه برای هر کاربر می‌باشد. بنابراین اگر شما دارای دو بیمار مبتلا به فشار خون در منزل هستید می‌توانید با یکبار پرداخت وجه صاحب یک فشارسنج دیجیتالی بازویی برای دو نفر شوید. از این رو، قیمت فشارسنج دیجیتالی امرون که 429.900 تومان می‌باشد، چندان گران نیست.

این مدل از دستگاه فشار خون به دلیل بازویی بودن آن از دقت بیشتری نسبت به مچی‌ها برخوردار است.

توجه داشته باشید کاف فشارسنج omron m3 برای بازوهای 22 تا 42 سانتی‌متر مناسب می‌باشد. شما با خرید این نوع دستگاه فشار خون اقلام دیگری نظیر کیف نگهداری و 4 عدد باتری قلمی دریافت می‌کنید.

معرفی فشارسنج دیجیتالی سخنگو

امروزه بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون هستند و از آنجا که خیل عظیم مبتلایان فشار خون باید تحت مداوا و مراقبت باشند، ممکن است نتوانند برای اندازه‌گیری فشار خون قاعدتا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

از این رو، دستگاه‌های فشار خون تولید و عرضه گردیده شده‌اند تا برای مبتلایان فشار خون و حتی آن دسته از افرادی که در معرض فشار خون بالا هستند، کار را آسان نماید.

در حال حاضر دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی به خصوص مچی بیشتر استفاده خانگی دارد. با این حال، بسیاری از مبتلایان به فشار خون که غالبا افراد سالمند محسوب می‌شوند از پس خواندن اعداد صفحه نمایشگر فشارسنج برنمی‌آیند.

از سوی دیگر، نمی‌توان از افراد کم بینا و نابینا نیز غافل شد. در این مواقع ضروری فشارسنج دیجیتالی سخنگو به کمک سالمندان، کم بینایان، نابینایان و حتی کاربران کم تجربه می‌آید تا دیگر نگران صفحه نمایشگر کوچک و اعداد ناخوانای آن نباشند.

گفتنی است که فشارسنج دیجیتالی سخنگو از بسیاری زبان‌ها نظیر فارسی، انگلیسی، ترکی، آلمانی، عربی و… پشتیبانی می‌کند.

قیمت فشارسنج دیجیتالی سخنگو به تناسب برند تجاری، کارایی، دقت و کیفیت آن متفاوت می‌باشد اما با یک نگاه گذرا به قیمت این دسته از محصولات متوجه می‌شویم قیمت فشارسنج دیجیتالی سخنگو از 260000 تومان شروع می‌شود.

 معرفی فشارسنج بیوور

دستگاه فشار سنج بیورر

چندی است که برند تجاری آلمانی بیوور با تولید و عرضه محصولات بهداشت و سلامت جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان حفظ نماید. یکی از صدها محصول برند بیوور که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته دستگاه فشار خون بیورر می باشد.

برند بیوور طی چند سال اخیر در زمینه تولید و عرضه انواع دستگاه‌های فشارسنج اعم از فشارسنج دیجیتالی مچی و فشارسنج دیجیتالی بازویی فعالیت جدی داشته و موفقیت‌های زیادی کسب کرده است.

آنچه قصد داریم در این بخش از مقاله به آن بپردازیم، عمده‌ترین مشخصات و ویژگی‌ها و همچنین قیمت فشارسنج بیوور می‌باشد.

فشارسنج دیجیتالی مچی بیوور برای آن دسته از افرادی طراحی شده است که تمایل دارند با اندازه‌گیری مدام فشار خون خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری و مراقبت نمایند.

فشارسنج دیجیتالی مچی دارای وزن سبک بوده و از قابلیت حمل آسان برخوردار است اما آنچه حائز اهمیت می‌باشد این است که فشارسنج‌های دیجیتالی مچی به طور معمول از دقت کمتری نسبت به فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی برخوردار هستند.

از این رو، مبتلایان به بیماری فشار خون بهتر است از فشارسنج دیجیتالی بازویی استفاده کنند. این در حالی است که برند بیوور همواره در تلاش بوده است تا با بررسی دقت و خطاهای موجود در بین فشارسنج‌های دیجیتالی مچی و بازویی بهترین محصول باکیفیت را ارائه دهد و می‌توان گفت خطای فشارسنج‌های دیجیتالی مچی بیوور از کم‌ترین خطای ممکن برخوردار است.

فشارسنج‌های دیجیتالی مچی و بازویی بیوور با آنکه دو نوع متفاوت هستند اما می‌توان گفت دارای ویژگی‌ها و عملکرد یکسان می‌باشند.

آنچه در میان تمام فشارسنج‌های برند بیوور مشترک است، مجهز بودن این دستگاه‌ها به صفحه نمایشگر بزرگ و اعداد مشخص و خوانا می‌باشد.

برند بیوور توانسته است مطابق با شاخص سازمان بهداشت جهانی (WHO) به طور کاملا خودکار میزان فشار خون، تعداد ضربان قلب و همچنین عملکرد آریتمی قلب را اندازه گرفته و تشخیص بدهد. علاوه بر مشخصات فوق، تمامی اطلاعات شخصی شما با ذکر تاریخ و ساعت ثبت گردیده و پس از گذشت 7 روز میانگین فشار خون شما نمایش داده می‌شود.

از دیگر مزایای مشترک میان فشارسنج دیجیتالی مچی و بازویی بیوور باید به دو کاربره بودن دستگاه‌ها و تجهیز به دو حافظه مجزا اشاره کرد. همچنین در صورت هرگونه اشتباه کاربری دستگاه به شما هشدار می‌دهد.

فشارسنج دیجیتالی بیوور به فراخور مدل آن می‌تواند دارای کارایی‌های بیشتری باشد. به طور مثال، فشارسنج دیجیتالی بازویی بیوور مدل BM 85 با دریافت چندین جایزه توانسته کارایی بیشتر و عملکرد بهتری خدمت مشتری ارائه دهد. اگر از حافظه بیشتر این مدل فشارسنج بیوور چشم پوشی کنیم، می‌توانیم شاهد مزایای دیگری نظیر شاخص استراحت برای اندازه‌گیری دقیق‌تر و همچنین انتقال داده‌های شخصی از طریق بلوتوث به گوشی تلفن همراه هوشمند باشیم. علاوه بر این، تعبیه دکمه‌های لمسی در مدل BM 85 کار بیمار را ساده‌تر کرده است.
قیمت فشارسنج بیوور متناسب با طراحی، کارایی و نوع آن متفاوت می‌باشد. اگر قصد دارید فشارسنج دیجیتالی مچی بیوور را خریداری نمایید، با رده قیمت 165000 تومان به بالا مواجه خواهید شد. و در صورت تمایل به خرید فشارسنج دیجیتالی بازویی بیوور محدود قیمت آن از 261000 تومان شروع می‌شود.

قیمت فشارسنج بیوور در برابر نام معتبر این برند تجاری چندان بالا به نظر نمی‌رسد.

قیمت فشارسنج دیجیتالی چند است؟

حتی با بررسی‌های پیوسته نمی‌توان گفت قیمت فشارسنج دیجیتالی ارزان یا گران است. زیرا اکثر فشارسنج دیجیتالی متناسب با ویژگی‌ها، مشخصات و مزایا قیمت‌گذاری می‌شوند. و حتی گاها نام یک برند تجاری مهر اعتبار و گران‌تری است که بر روی برخی فشارسنج‌های دیجیتالی می‌خورد.

آنچه که در میان قیمت‌ها باید به آن توجه داشت، موضوع کیفیت فشارسنج دیجیتالی و همچنین دوام و ماندگاری محصول می‌باشد.

ما در بخش فوق، چهار محصول متفاوت اعم از فشارسنج عقربه ای ژاپنی، فشارسنج omron m3، فشارسنج دیجیتالی سخنگو و فشارسنج بیوور را بررسی کرده و قیمت آن‌ها را زیر ذره‌بین بردیم تا ارزان و گران آن‌ها را فراخور نیاز مشتری عنوان کنیم.

قیمت فشارسنج عقربه ای ژاپنی با توجه به آنالوگ بودن و کاربرد آن که به دلیل دشواری بیشتر در درمانگاه‌ها و مراکز پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کمی گران‌تر از سایر محصولات دیجیتالی می‌باشد. با این وجود، میزان دقت فشارسنج عقربه ای ژاپنی به قدری بالاست که توسط پزشکان و پرستاران استفاده می‌شود.

اگر نگاهی بر فشارسنج‌های دیجیتالی نسبتا گران بیاندازیم، فشارسنج omron m3 را مشاهده می‌کنیم. این محصول نسبت به دیگر فشارسنج‌های این مقاله در رده گران‌ترین قرار گرفته است.

اگرچه در وهله نخست قیمت دستگاه فشار خون omron m3 خودنمایی می‌کند اما مشخصات و کیفیت آن نسبت به سایرین باز هم در صدر جدول است. بنابراین، می‌توان گفت با پرداخت چنین قیمتی یک فشارسنج کاملا مناسب خریداری می‌کنید.

قیمت فشارسنج دیجیتالی سخنگو و قیمت فشارسنج بیوور تقریبا در یک رده قرار دارند. البته اگر فشارسنج دیجیتالی مچی بیوور را مدنظر داشته باشید، می‌توانید با قیمت ارزان‌تری صاحب آن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *