مقالات

بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی + مزایا و معایب

دستگاه فیزیوتراپی برجیس 5 کاناله 60 هرتز

توضیحات دستگاه فیزیوتراپی برجیس 5 کاناله 60 هرتز دستگاه فیزیوتراپی برجیس 5 کاناله 60 هرتز یکی از روش های درمانی

دستگاه فیزیوتراپی فارادیک پنج کانال 10 برنامه توتال تنس

2,550,000 تومان
توضیحات دستگاه فیزیوتراپی فارادیک پنج کانال 10 برنامه توتال تنس امروزه بسیاری از افراد جهت درمان دردهای اسکلتی و عضلانی

پد اسفنجی 10*10

22,000 تومان
در دنیای فیزیوتراپی، استفاده از تجهیزات و وسایل مناسب برای ارتقاء بهترین تجربه درمانی بسیار مهم است. یکی از ابزارهای

قرقره با حلقه

38,000 تومان
توضیحات قرقره با حلقه بسیاری از پزشکان، گذراندن دوره‌های فیزیوتراپی را به بیمارانی که دچار آسیب دیدگی عضلات، بافت عصبی

مانکی بار نردبانی

85,000 تومان
توضیحات مانکی بار نردبانی بسیاری از افراد بر اثر سکته مغزی یا سایر بیماری‌ها ممکن است توان حرکتی خود را

اسلینگ پاشنه

37,000 تومان
توضیحات اسلینگ پاشنه بسیاری از پزشکان برای بهبود آسیب‌های وارده به روی مچ پا استفاده از یک اسلینگ پاشنه را

تنس دو کانال 10 برنامه توتال تنس

2,000,000 تومان
توضیحات تنس دو کانال 10 برنامه توتال تنس تنس ها یا همان محرک عصبی روشی است که در آن از

نخ فیزیوتراپی

55,000 تومان
توضیحات نخ فیزیوتراپی امروزه بسیاری از افراد برای تسریع بهبودی ناشی از آسیب های عضلانی و حرکتی از تمرینات درمانی

پد فیزیوتراپی

20,000 تومان
 • طراحی منحصر به فرد راحتی در هنگام استفاده را تضمین می‌کند.
 • از بین بردن لبه­های گزنده یا نقاط داغ.
 • فناوری بهینه شده برای توزیع یکنواخت جریان در سراسر پوست.
 • 100% بدون لاتکس

تنس دوکاناله ۱۳ برنامه دیجیتال Total Tens

2,050,000 تومان
توضیحات تنس دوکاناله ۱۳ برنامه دیجیتال Total Tens امروزه با پیشرفت علم دستگاه های متعددی در زمینه فیزیوتراپی خانگی و درمان

دستگاه فیزیوتراپی فارادیک پنج کانال 17 برنامه توتال تنس

2,600,000 تومان
توضیحات دستگاه فیزیوتراپی فارادیک پنج کانال 17 برنامه توتال تنس امروزه بسیاری از افراد برای کاهش دردهای مزمن و حاد

پد لا انگشتی OppO 6421

23,000 تومان
پد لا انگشتی اوپو مدل 6421 معرفی اجمالی محصول: ممکن است برای هر کس آسیب دیدگی هایی نظیر شکستگی استخوان

قبل از خرید مناسب‌ترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی در ابتدا بهتر است بدانید دستگاه فیزیوتراپی خانگی چیست و با بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی آشنا شوید. امروزه بسیاری از افراد بخصوص افراد سالمند ممکن است دچار درد‌های مزمن، کم‌توانی و یا ناتوانی در حرکت شوند، این امر ممکن است به علت کهولت سن، بیماری، آسیب‌های فیزیکی و یا برخی از عمل‌های جراحی در فرد به وجود بیاید.کم‌توانی و یا ناتوانی می‌تواند موجب اختلال در زندگی فردی و اجتماعی فرد شود. درد‌های مزمن به گونه‌ای می‌باشند که با مصرف مسکن فقط مقداری از شدتشان کاسته شده و به صورت کلی درمان نمی‌شوند.

این درد‌ها بیشتر در افراد مسن و یا بزرگسالان مشاهده می‌شود. حتی یک درد جزئی مانند سردرد یا درد ناشی از آسیب یا رگ به رگ شدن موجب اختلال در زندگی افراد می‌شود، بخصوص اگر برای یک یا چند روز طول بکشد.یک راه حل غیر تهاجمی برای تسکین این بیماری‌ها وجود دارد که همان روش درمانی تایید شده بالینی، IFT که مخفف عبارتInterferential Therapy است. این روش درمانی، توسط فیزیوتراپیست‌ها و متخصصان ارتوپد بسیار توصیه و آزمایش شده و برای درمان اسپاسم و کشیدگی عضلانی بوده که دارای یک روش غیر تهاجمی و بدون دارو برای بهبود و تسکین درد است.

بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی، شامل این روش های درمانی بوده که به صورت پرتابل، با حالت‌های تداخلی متعدد برنامه های فیزیوتراپی، تولید شده است. به همین دلیل بسیاری از پزشکان خرید مناسب‌ترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی را تجویز می‌نمایند.

بهترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی

بهترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی چیست

روش‌های مختلفی برای درمان درد وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از بهترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی می‌باشد. به طور کلی فیزیوتراپی به حرکات منظم توسط دست و یا استفاده از انواع مختلف دستگاه فیزیوتراپی گفته می‌شود که به صورت موثر موجب افزایش دامنه حرکتی افراد با شرایط جسمانی مختلف می‌شود.بسیاری از افراد به دنبال بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی هستند. بهترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی در واقع یک دستگاه کوچک بوده که توسط فرکانس‌های تولیدی متفاوت، با تاثیر بر بافت موجب تسریع روند بهبودی افراد مختلف می‌شود.

انواع مختلفی از بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی وجود دارد. در این مقاله قصد بررسی مناسب‌ترین دستگاه فیزیوتراپی که به کاربر در کنترل درد کمک می‌کنند، را داریم. برخی از انواع بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی از الکتروتراپی در ساختار خود استفاده می‌کنند.برخی دیگر از انواع این دستگاه‌ها از گرما درمانی استفاده کرده و برخی سعی در بهبود مکانیسم دفاعی بدن، از طریق حرکت مناسب خون و مایعات را دارند. بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی اغلب از دو روش تنس و یا درمان مداخله ای IFT جهت درمان استفاده می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تب سنج مقاله تب سنج چیست را مطالعه کنید.

بهترین دستگاه فیزیوتراپی

1.بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی تنس:

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست نام اختصاری TENS است. دستگاه فیزیوتراپی TENS بیشتر جهت مدیریت دردهای حاد و یا درد مزمن شناخته شده است. کاربرد عمده بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی در دردهای مزمن بیشتر از سایر درد‌ها می‌باشد، زیرا افرادی که از این دردها رنج می‌برند برای مدت زمان طولانی از داروهای مسکن استفاده کرده و از این رو به عوارض جانبی این دارو‌ها دچار هستند.به طور کلی، استفاده از بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی TENS هیچ عارضه جانبی ندارد، اگرچه مانند هر دستگاه پزشکی باید اقدامات احتیاطی خاصی در هنگام استفاده از آن وجود داشته باشد.

به همین دلیل قبل از استفاده بهتر است دفترچه راهنمای خرید تجهیزات فیزیوتراپی را با دقت مطالعه نمایید.اگرچه بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی TENS بر پایه الکتریکی کار می‌کند، اما شدت جریان بسیار کم است تا آسیبی ایجاد نکند. هنگام استفاده از این دستگاه در ابتدا باید از کم‌ترین فرکانس شروع کرد و به صورت افزایشی شدت فرکانس را بالا برد.

دستگاه فیزیو تراپی برجیس یکی از دستگاه های معروف بازار است اگر قصد خرید و ثبت سفارش را دارید میتوانید به صفحه دستگاه فیزیوتراپی برجیس سر بزنید.

نحوه عملکرد بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی

دستگاه فیزیوتراپی TENS با برق یا باتری کار می‌کند. تعداد کانال در این دستگاه‌ها متفاوت می‌باشد. دستگاه فیزیوتراپی TENS بر روی تئوری کاهش درد کار می‌کند که در درجه اول به این معنی است که دستگاه TENS پیام درد را از محل درد به مغز مسدود می‌کند. این دستگاه اساساً عصبی را مورد هدف قرار می‌دهد که وظیفه اتصال پیام درد به نخاع یا مغز را بر عهده دارد و موجب قطع این پیام می‌شود.پیشنهاد می کنیم مقاله  الکل سنج چیست  را مطالعه کنید.

مناسب ترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی

روش‌های فیزیوتراپی با بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی

 •  اولین روش TENS معمولی یا با فرکانس بالا است.این روش، سریعترین روش تسکین بوده و بیشتر با فرکانس بیش از 10 هرتز استفاده می‌شود. شبیه‌سازی‌های دستگاه TENS با فرکانس بالا فیبرهای Aβ را که از طریق مکانیسم کنترل درد، بی‌دردی سگمنتال تولید می‌کنند، دپلاریزه می‌کنند.
  با این حال، تسکین درد معمولاً کوتاه مدت است.
 • در مقابل، تحریکات دستگاه TENS با فرکانس پایین <10 هرتز (معمولاً 1 تا 5 هرتز) فیبرهای Aδ و فیبرهای C را قطبی می‌کنند که از طریق مدولاسیون نزولی درد از ساقه مغز، تسکین درد را فراهم می‌کند. این روش درد‌های مزمن را تسکین می‌دهد، اما روند آن کند است.هر دو روش با انتشار مواد افیونی درون زا که سیگنال‌های درد را مسدود می‌کنند، موجب کاهش درد می‌شوند.

2.بهترین دستگاه فیزیوتراپی IFT

درمان مداخله‌ای یا IFT, از تحریک الکتریکی اعصاب با فرکانس پایین (<250pps) استفاده می‌کند. الکترودهای خودچسب روی ناحیه آسیب دیده قرار گرفته و با تنظیم حالت تداخلی، شروع به انتشار تکانه‌های الکتریکی می‌کند. این تکانه‌ها به عمق پوست نفوذ می‌کند.سپس بافت زیرین و اعصاب زیر پوست تحریک شده و روند بهبودی آغاز می‌شود. تکانه‌ها مانند یک سوزش جزئی روی پوست احساس می‌شوند و فاقد هرگونه عارضه‌ای هستند.برخلاف بهترین دستگاه‌ فیزیوتراپی TENS که پالس‌های متناوب را برای تحریک اعصاب سطحی و مسدود کردن سیگنال درد ارسال می‌کنند، دستگاه‌های IFT یک تحریک مداوم را در عمق بافت آسیب‌دیده ارائه می‌دهند.
این تحریک هم درد را مسدود می‌کند و هم تورم و التهاب را کاهش می‌دهد. این دستگاه با استفاده از یک موج حامل 4000 هرتز برای غلبه بر امپدانس پوست به نفوذ عمیق دست می‌یابد. در جایی که دو سیگنال از چهار سیگنال‌ از روی یکدیگر عبور می‌کنند، این دو سیگنال “تداخل” می‌کنند تا یک جریان درمانی با فرکانس پایین‌تر تولید کنند.

برای آشنایی با انواع و مدلهای دستگاه های فیزیوتراپی میتوانید به صفحه قیمت دستگاه فیزیوتراپی سر بزنید و سفارش خود را ثبت نمایید.

بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی خانگی

مزایا بهترین دستگاه فیزیوتراپی

 •  استقامت عضله را بهبود می‌بخشد زیرا تحریک عصبی برای رشد بدن مفید است و تأثیر ماندگاری بر سیستم فرد می‌گذارد.
 • بهبود بافت از طریق افزایش سنتز پروتئین در بدن
 • بهبود میکروسیرکولاسیون
 •  افزایش میزان جریان خون به عضلات دچار اسپاسم و درد
 • مدیریت درد
 • افزایش گردش مواد مغذی
 •  بهبود تحرک
 •  بهبود توانایی بدن در انجام تمارین ورزشی
 •  تسکین درد
 •  تاثیر مثبت و پایدار عملکرد بدن
 •  کاهش درد و التهاب
 •  کاهش اتساع عروق
 •  درمان ادم و هماتوم
 •  حذف مواد زائد از ناحیه آسیب دیده
 •  افزایش تحریک عضلات
 •  افزایش سرعت متابولیسم
 •  کاهش فشار خون
 •  درمان ضایعات لیگامانی مزمن
 •  بهبود حرکات محدود مفاصل
 •  بازگرداندن قدرت حرکت از دست رفته عضلات

اگر میخواهید درباره ماساژور بیشتر بدانید میتوانید به مقاله نوشته شده ماساژور چیست توسط گروه آبی سلامت مراجعه نمایید.

معایب دستگاه فیزیوتراپی خانگی

معایب بهترین دستگاه فیزیوتراپی

دستگاه‌های فیزیوتراپی به طور کلی دستگاه‌های کم خطری بوده و فاقد عوارض جانبی می‌باشند. اما در بعضی شرایط در صورت استفاده نادرست از دستگاه ممکن است فرد دچار سوختگی و یا قرمزی جزئی در ناحیه پوست خود شود.در صورت مشاهده قرمزی نامتعارف بهتر است از دستگاه استفاده ننموده و به پزشک مراجعه نمایید. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر از بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

برخی سوالات رایج:

بهترین دستگاه فیزیوتراپی خانگی چیست؟

1.بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی تنس – 2.بهترین دستگاه فیزیوتراپی IFT

مزایا بهترین دستگاه فیزیوتراپی چیست؟

 بهبود تحرک-  بهبود توانایی بدن در انجام تمارین ورزشی- تسکین درد- تاثیر مثبت و پایدار عملکرد بدن- کاهش درد و التهاب- کاهش اتساع عروق -درمان ادم و هماتوم

 

2 دیدگاه در “بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی + مزایا و معایب

 1. هادی ح. گفت:

  آخرش نگفتی بهترین مارک دستگاه فیزیوتراپی کدومه.

  1. skandari گفت:

   توانایی دستگاه های داخل بازار با هم خیلی متفاوت می باشد،شما برای کارایی بیشتر و انتخاب صحیح با همکاران فروش ما تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *