ویدیو آموزشی

مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر + نکات استفاده

در این مقاله می خواهیم در مورد مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر صحبت کنیم. امروزه تقریبا همه افراد بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانند، روال تناسب اندام افراد به دلیل تمرین بیشتر، یا کمتر ورزش کردن، با توجه به کمبود تجهیزات موجود، به طور مداوم در حال تغییر است. در هر دو شرایط، عضلات فرد تحت تأثیر قرار می گیرند. ورزش کم‌تر موجب ایجاد وضعیت بدنی نامناسب می‌شود و این امر ممکن است باعث درد، اسپاسم و سفتی عضلات شود.

در افرادی که روزانه ورزش می‌کنند، ریکاوری عضلات اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. اضافه کردن زمان‌های استراحت و همچنین ماساژ عضلات می‌تواند کمک شایانی به کاهش دردهای عضلانی پس از انجام تمرین‌های ورزشی نماید.

مقایسه انواع ماساژور ترایو با دو سر

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ عبارت است از حرکات منظم و اصولی، نوازش، ورز دادن، گرم کردن، غلتاندن و فشار دادن پوست و عضلات. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که هر کدام ریشه و اهداف متفاوتی دارند. ماساژ به دو صورت دستی و غیردستی (که همان دستگاه‌های ماساژور هستند) تقسیم می‌شوند.

انواع ماساژور

دستگاه‌ های ماساژور دارای دو‌نوع دستی و برقی هستند

ماساژورهای دستی

این نوع ماساژورها از قطعات ثابت و یا متحرک که معمولا از جنس چوب، سنگ، پلاستیک و یا فلز هستند، تشکیل شده‌اند.
یکی از رایج‌ترین انواع ماساژور دستی که از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفته، غلتک چوبی است که دارای ابعاد و طراحی‌های مختلفی می‌باشد. از ماساژورهای دستی اغلب برای تسکین درد، تحریک عضلات و لیفت صورت استفاده می‌نمایند.

ماساژورهای برقی

ماساژورهای برقی یک دستگاه الکتریکی تسکین دهنده بوده که با استفاده از انرژی الکتریکی و تولید ضربه‌های لرزشی، چرخشی و کوبشی، شروع به ماساژ نواحی مد نظر می‌نماید . ماساژورهای برقی خود شامل ماساژورهای دستی، ماساژورهای دو دستی، ماساژورهای مادون قرمز یا ماساژورهای گرمایی می‌باشند. این نوع ماساژورها به دلیل راحتی در استفاده، صرفه جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از خسته شدن دست در هنگام ماساژ، یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های ماساژ به شمار می‌آیند.

بیشتر ماساژورهای برقی از یک دستگاه دستی که دارای یک نوک گرد است، ساخته شده‌اند. انتهای گرد، که اغلب دارای سری و اتصالات مختلف است، به گونه‌ای می‌لرزد یا حرکت می‌کند که عضلات مد نظر را مورد هدف قرار داده و برای درمان ضربه‌ها را تا عمق ماهیچه می‌فرستد. ماساژورهای برقی به دلیل اتصالات، تعداد سری‌ها، سرعت کار و موتور تعیین کننده شدت کوبش، دارای انواع مختلفی هستند. اغلب ماساژورها دارای سری یا اتصالات مختلفی هستند که هرکدام برای قسمت‌های مختلفی از بدن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • اتصال سر صاف برای عضلات متراکم‌تر مانند چهار سر و پشت
  • سری شاخک مانند برای تاندون آشیل و ساق پا
  • سری‌ دندانه دار برای افزایش گردش خون در نقاط تحت ماساژ
  • سری‌ دایره مانند برای ماساژ کل بدن

در اشکال مختلف، ماساژ درمانی می‌تواند به درمان و تسکین طیف وسیعی از دردها کمک شایانی نماید. تحقیقات نشان می‌دهد که ماساژ درمانی در تسکین مشکلات مرتبط با استرس، از اضطراب و حملات پانیک گرفته تا آسم، یبوست و فشارخون بالا مفید است. همچنین در تسکین درد، درمان دردهای مزمن، کمردرد و حتی آرتریت نیز موثر است . پیشنهاد می شود مقاله امکانات صندلی ماساژور فوجی 889 را مطالعه کنید.

ماساژ در بیماران سکته مغزی و سرطان و یا افراد مبتلا به زوال عقل به طور مکرر استفاده می‌شود. ماساژ جریان خون را تقویت می‌کند، که موجب افزایش میزان اکسیژن و در نتیجه افزایش انتقال مواد مغذ‌ی ‌به اندام‌ها و بافت‌ها، می‌شود. ماساژ علاوه بر افزایش گردش مواد مورد نیاز سلول‌ها موجب دفع مواد زائد، سموم، دی اکسیدکربن و آب اضافی از بدن می‌شود.

ماساژ با تحریک سیستم عصبی و بهبود سیستم لنفاوی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.یکی از بزرگترین تأثیرات بیشتر ماساژهای مکمل این است که می‌تواند باعث شود که فرد احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشد، شادابی پوست خود را حس نماید و از آرامش پس از ماساژ بهره ببرد. پیشنهاد می شود مقاله انواع ماساژور را مطالعه کنید.

مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر

افرادی که قبل از ماساژ باید با پزشک مشورت کنند

افرادی که دارای شرایط زیر هستند بهتر است قبل از انجام ماساژ درمانی با پزشک مربوطه مشورت نمایند.

• افراد باردار
• افراد دارای هرگونه شرایط فیزیکی و بدنی خاص
• افرادی که تحت درمان فیزیکی و یا دارویی هستند
• افرادی که اخیرا جراحت داشته‌اند یا تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند
• افرادی که دچار حساسیت به ویژه حساسیت پوستی هستند
• افرادی که دچار مشکلات پوستی و یا زخم‌های پوستی هستند
• افراد دارای تب یا عفونت
• افراد دارای شکستگی استخوان یا عدم جوش خوردگی کامل استخوان
• افراد دارای پارگی عضلانی و یا پیوند تاندون

دستگاه‌های ماساژور انواع مختلفی دارند و برخی از آن‌ها جهت ماساژ یک نقطه از بدن به کار می‌روند و در واقع دارای کاربردی اختصاصی می‌باشند. مانند ماساژور گردن، دستگاه ماساژور شانه، دستگاه ماساژور پا، صورت، چشم، سر، نشیمنگاه، کمر… بر اساس کاربرد و عملکرد نیز ماساژورها دارای انواع مختلفی هستند که شامل ماساژور‌های پوشیدنی، ماساژورهای حرارتی، بالش‌های مساژور، پشتی‌های ماساژور، ماساژورهای مادون قرمز و ماساژورهای صندلی می‌شوند.

ماساژورهای برقی که دارای حرکات لرزشی هستند یکی از محبوب‌ترین انواع ماساژورها می‌باشند.این نوع ماساژورها با حرکات لرزشی خود به روی ماهیچه ها اثر گذاشته و قابل استفاده در کل نقاط بدن می‌باشند.دو نوع از بهترین انواع دستگاه ماساژور، که توسط بسیاری از فیزوتراپ ها تجویز می‌شود دستگاه ماساژ ترایو و دستگاه ماساژ دو سر می‌باشد. پیشنهاد می شد مقاله ماساژور شکم را مطالعه کنید.

مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر چیست

تفاوت و مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر

در ادامه می خواهیم در مورد مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر صحبت کنیم. نحوه ماساژ، در ماساژور ترایو به صورت حرارتی و غلتکی و نحوه ماساژ، در ماساژور دو سر به صورت ضربه‌ای می‌باشد. در داخل بسته بندی ماساژور دو سر یک عدد دفترچه راهنما وجود دارد که نقاط حساس برای ماساژ را نمایش داده است.
یک دکمه به روی دستگاه ماساژور دو سر تعبیه شده که دارای سه حالت بوده و این سه حالت با تغییر موقعیت مکانی دکمه ایجاد می‌شود، که اگر دکمه در حالت بالا باشد باعث افزایش سرعت دستگاه، در حد وسط باشد حالت خاموش/ روشن و اگر در قسمت پایین باشد موجب کم شدن سرعت می‌شود.

سری ماساژور دارای یک حالت صاف بوده که به منظور ماساژ بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در داخل بسته بندی چهار عدد سری وجود دارد که به صورت جفت می‌باشند. سری دندانه مانند در این محصول برای ماساژ پوست سر و سری دارای سه دندانه برای ماساژ بدن به صورت‌های مختلف استفاده می‌شود. این محصول دارای قابلیت تولید 3000 پالس در دقیقه می‌باشد. پیشنهاد می شود مقاله ماساژور چیست را مطالعه کنید.

مقایسه انواع ماساژور ترایو با انواع ماساژور دو سر

دستگاه ماساژور ترایو

در داخل بسته بندی این دستگاه ماساژور، یک عدد دفترچه راهنما، سه عدد سری مختلف وجود دارد.

کاربرد سری‌های مختلف در دستگاه ماساژور ترایو

  • سری شانه مانند برای ماساژ پوست سر
  • سری سیاه رنگ بیشتر برای استفاده از ماساژ حرارتی و ماساژ سطحی
  • سری دایره مانند برای ماساژ صورت
  • سری قیف مانند که به روی سری دایره مانند متصل می‌شود علاوه بر ماساژ صورت برای نواحی خاص بدن می‌باشد.

در کف دستگاه ماساژور یک ناحیه آبی رنگ قرار دارد که گرما از این ناحیه برای ماساژ درمانی ساتع می‌شود.
این محصول همانند ماساژور دو سر دارای یک دکمه سه حالته بوده که در حالت بالا باعث افزایش سرعت ویبره به همراه گرما، وسط خاموش یا روشن و در پایین باعث کاهش سرعت ویبره بدون گرما می‌شود.دستگاه ماساژور ترایو دارای توان مصرفی 20 وات بوده که به راحتی توسط برق شهری قابل تامین است.
گرما در این محصول توسط المنت ایجاد شده و قابلیت گرمادهی تا 55 درجه سانتی گراد را دارا می‌باشد. دستگاه ماساژور ترایو در ابعاد 12*11*30 سانتیمتر و وزن 1.150 کیلوگرم به بازار عرضه شده است. ابعاد و وزن استاندارد این محصول موجب شده تا این دستگاه ماساژور به راحتی قابل جابه جایی باشد.
موتور لرزشی در دستگاه ماساژور ترایو با سرعت 4500 دور در دقیقه کار می‌کند. جهت تاثیر بهتر ماساژ بهتر است از لوسیون‌های بدن جهت انجام ماساژ استفاده نمایید. در صورت احساس هرگونه درد یا سوختگی (در ماساژورهای دارای گرما) از ادامه ماساژ خودداری نمایید.
از دستگاه ماساژور برقی در مکان های خیس و مرطوب استفاده ننمایید. در صورت خیس بودن بدن از استفاده از دستگاه ماساژ اکیدا خودداری نمایید از روغن برای انجام ماساژ استفاده نکنید.

ممنون که در مقاله مقایسه ماساژور ترایو با ماساژور دو سر با ما همراه بودید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت دستگاه ماساژور ترایو و دستگاه ماساژور دو سر با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *