آبی سلامت | نخستین سایت مرجع تجهیزات پزشکی
2600354
پشتیبانی آنلاین

09196171001

2717945
ارسال

به سراسر کشور

10 اصل لاغری با تردمیل + برنامه

فهرست مطالب

چاقی، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که تقریبا نیمی از افراد جامعه بدان دچار هستند.کالری دریافتی روزانه افراد دارای اضافه وزن بیش از حد استاندارد بوده و اغلب تحرک کمی دارند.چاقی علاوه بر معضلات اجتماعی باعث آسیب‌های جسمی بیشماری از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون بالا، آسیب‌های مفصلی، مشکلات کلیوی، آسیب‌های چشمی به دلیل افزایش فشار مویرگی و مشکلات مغزی می‌شود.
افراد دارای اضافه وزن همواره به دنبال راهی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می‌باشند. یکی از بهترین روش‌های لاغری استفاده از تردمیل می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تجربه لاغری با تردمیل و روش‌های لاغری سریع با تردمیل را با شما به اشتراک بگذاریم. تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی بسیار محبوب است که دارای یک موتور قدرتمند و یک غلطک مستحکم می‌باشد. تردمیل جدا از اینکه یک دستگاه کاردیو همه کاره می‌باشد، می‌تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. به طور کلی تردمیل‌ها دارای انواع گوناگونی بوده که به دو نوع خانگی و باشگاهی دسته‌بندی می‌شود.

تردمیل 580S

معرفی اجمالی محصول اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که امروزه عده زیادی از مردم با آن دست و پنجه

تردمیل 6088DS

معرفی اجمالی محصول اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که امروزه عده زیادی از مردم با آن دست و پنجه

تردمیل 8018

معرفی اجمالی محصول اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که امروزه عده زیادی از مردم با آن دست و پنجه

لاغری با تردمیل و فواید استفاده از تردمیل در منزل :

ورزش بر روی تردمیل علاوه بر کمک به کاهش وزن، فواید دیگری نیز دارد. برای مثال: می‌توانید در تمام طول سال از تردمیل استفاده کنید.این امکان وجود دارد که برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را در حین ورزش تماشا کنید. تردمیل دارای نرده‌هایی است که اگر در حال بهبودی از آسیب‌های عضلانی هستید، می‌توانید با گرفتن این نرده‌ها به پیاده روی بپردازید. مانند هر تمرین قلبی برای پمپاژ سریع‌تر قلب، پیاده روی به روی تردمیل می‌تواند منجر به کاهش خطر بیماری قلبی و سایر بیماری‌های مزمن شود.

 • بهبود خواب
 •  تقویت خلق و خو
 •  بهبود عملکرد مغز

تردمیل تقریباً در هر باشگاه ورزشی موجود است و آن را به گزینه ای قابل دسترس برای تمام سطوح تناسب اندام تبدیل می‌کند. به‌علاوه، اگر ترجیح می‌دهید در خانه ورزش کنید، تردمیل‌ها می‌توانند به راحتی بخشی از باشگاه خانگی شما شوند.ضربان قلب برای لاغری با تردمیل باید حداکثر ۶۰ تا ۹۰ درصد و ضربان قلب در منطقه چربی سوز بدن باید ۷۵ تا ۹۰ درصد باشد.برای تعیین محل چربی سوزی خود، باید بیشترین میزان ضربان قلب خود را اندازه‌گیری نمایید. (حداکثر ضربان قلب در طول یک دقیقه تمرین)به طور معمول، بالاترین ضربان قلب به اضافه سن برابر با 220 برای آقایان و 226 برای بانوان است.

برای دستیابی به ضربان قلب اختصاصی خود کافیست سن خود را از عددهای ذکر شده در بالا کم کنید.برای مثال، اگر 30 سال سن دارید، حداکثر ضربان قلب 190 ضربه در دقیقه خواهد بود (220-30=190).اساساً ناحیه چربی سوز 70 درصد از بالاترین اندازه ضربان قلب را تشکیل می دهد.بنابراین، اگر حداکثر ضربان 190 ضربه در دقیقه باشد، ناحیه چربی سوزی 70 درصد از 190 یا همان 133 ضربه در دقیقه است.استفاده روزانه از تردمیل در خانه و باشگاه‌های ورزشی به لاغری با تردمیل در یک ماه کمک‌ شایانی می‌نماید.

با ترکیب چندین تمرین قدرتی روی تردمیل و رژیم‌های غذایی سالم، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی لاغر شوید.یکی از نکاتی که مبتدیان باید برای لاغری با تردمیل در یک ماه در نظر بگیرند سرعت و شیب تردمیل می‌باشد.یکی از بهترین فرمول‌های لاغری با تردمیل در یک ماه فرمول ۱۲.۵.۳۰ می‌باشد.این فرمول به این صورت است که شیب تردمیل باید ۱۲، سرعت ۵ و مدت زمان پیاده‌روی ۳۰ دقیقه باشد.پس از یک ماه تمرین، می‌توانید سطح سختی را بالا ببرید و تمرینات تردمیل را به طور موثرتر انجام دهید.لاغری با تردمیل در یک هفته به کمک تمرینات HIIT صورت می‌گیرد.

تجربه لاغری با تردمیل

تمرین HIIT با تردمیل، شامل تغییر بین مجموعه‌های مختلف تمرینات سخت و استراحت است.تمرینات تناوبی با شدت بالا روشی موثر برای سوزاندن کالری و کاهش چربی بدن در مدت زمان کوتاهی می‌باشد.به همین دلیل این تمرینات برای لاغری با تردمیل در یک هفته روشی بسیار موثر است که منجر به کاهش وزن سریع به همراه کاهش سایز می‌شود.همچنین، پس از یک روتین شدید HIIT، در صورت رعایت رژیم غذایی همچنان کاهش وزن خواهید داشت.برای انجام HIIT مراحل زیر را انجام دهید:
تردمیل خود را در حالت صاف قرار دهید.قبل از راه رفتن با سرعت 2 مایل در ساعت به روی تردمیل، باید به مدت پنج دقیقه بدن خود را گرم نمایید.سپس به مدت پنج دقیقه به آرامی بر روی تردمیل راه بروید.در مرحله دوم از لاغری با تردمیل در یک هفته، سرعت تردمیل را 9 تا 10 مایل در ساعت تنظیم نموده و به مدت 30 ثانیه بدوید.سپس سرعت تردمیل را کاهش داده و با سرعت 3-4 مایل در ساعت، به مدت زمان پنج دقیقه پیاده روی نمایید.به مدت 60 ثانیه استراحت کنید.این روند را برای 5-10 بار ادامه دهید.

درمرحله نهایی تمرینات لاغری با تردمیل در یک هفته، 3 الی 5 دقیقه با سرعت گرم کردن راه بروید تا عمل سرد کردن را انجام دهید.بسیاری از افراد که دارای تجربه لاغری با تردمیل هستند، پیاده‌روی بر روی تردمیل را روشی مطمئن برای کاهش سایز و افزایش چربی سوزی در نواحی انتخابی بدن می‌دانند.بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از نحوه لاغری شکم با تردمیل و تردمیل و لاغری ران، هستند.

 اگر به دنبال ویلچر میگردید و اطلاعات کافی درباره آن ندارید میتوانید به نکات و ویژگی هایی که در مقاله  راهنمای انتخاب ویلچر آمده است مراجعه نمایید.

تردمیل و لاغری ران

به طوری کلی کالری اضافه در بدن با توجه به شکل بدن، در هر فرد ممکن است در نقاط مختلف مانند شکم، دست، پا و نیم تنه به صورت توده چربی ذخیره شود.بسیاری از افراد به دنبال راهی برای دستیابی به تناسب اندام در قسمت پاهای خود هستند.پیاده روی بر روی تردمیل و لاغری ران دارای یک رابطه مستقیم می‌باشند.برای لاغری پا و ران بهتر است از تردمیل با شیب زیاد و سرعت متوسط استفاده نمایید.شیب زیاد تردمیل شرایطی همانند کوهنوردی در طبیعت را برای کاربر فراهم نموده و با درگیری عضلات ناحیه ران و ساق پا، موجب افزایش گردش خون و در نهایت چربی سوزی بیشتر این مناطق می‌شود.

لاغری شکم با تردمیل

برای کسب نمودن تجربه لاغری با تردمیل در ابتدا بهتر است از یک برنامه روزانه و منظم استفاده نمایید.برنامه انتخابی برای لاغری شکم با تردمیل باید بر اساس پیاده روی و دویدن روزانه بر روی تردمیل تنظیم شود.همچنین میزان سختی برای تسریع لاغری شکم با تردمیل به صورت روزانه باید افزایش یابد.این امر بدین صورت است که میزان سرعت، شیب و مدت زمان استفاده از تردمیل باید دارای سیر صعودی باشد.اگر در روز اول سرعت تردمیل را روی ۴.۸ قرار دادید در روز بعد بهتر است سرعت را روی ۴.۹ تنظیم نمایید.

از این روش تنها برای لاغری سریع با تردمیل استفاده نموده و در غیر این صورت می‌توانید هر هفته یکبار سرعت و شیب تردمیل خود را افزایش دهید.دویدن روی تردمیل برای لاغری علاوه بر افزایش سرعت پمپاژ قلب و گردش خون با درگیری تمامی عضلات بدن موجب افزایش چربی سوزی و تقویت عضلات می‌شود.برای افزایش تاثیر دویدن روی تردمیل برای لاغری بهتر است علاوه بر اصلاح عادات غذایی، روزانه نیم ساعت روی تردمیل بدوید.برای لاغری سریع با تردمیل در وهله اول بهتر است نکات استفاده از تردمیل را رعایت نمایید.

تردمیل و لاغری ران

 •  قدم‌های کوتاه اما منظم بردارید
  برداشتن قدم‌های بلند فقط موجب خستگی و کشیدگی عضلات شده و تاثیری بر روند چربی سوزی نمی‌گذارند.
 •  نحوه قرارگیری دست‌ها
  قرار دادن دست‌ها در زاویه ۹۰ درجه و تکان دادن آن در حین پیاده‌روی موجب به افزایش چربی سوزی و تخلیه انرژی می‌شود. همچنین نحوه قرارگیری ۹۰ درجه به افرادی که به دویدن روی تردمیل برای لاغری می‌پردازند به حفظ تعادل کمک شایانی می‌نماید.
 •  انجام تمرینات سرعتی و کاهشی
  برای تاثیر گذاری بیشتر و کسب تجربه لاغری با تردمیل بهتر است پیاده‌روی سرعتی و پیاده‌روی کاهشی را به دنبال هم انجام دهید. زیرا تمرینات سرعتی باعث افزایش ضربان قلب و به دنبال آن تمرینات کاهشی با ثابت نگهداشتن ضربان قلب موجب افزایش چربی سوزی می‌شود.
 •  گرم کردن و انجام تمرینات متناوب
  گرم کردن بدن قبل از استفاده از تردمیل موجب آمادگی عضلات، جلوگیری از اسپاسم عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.
 •  از گرفتن دسته‌های تردمیل اکیدا خودداری نمایید
  گرفتن دسته‌های تردمیل در صورتی که وزن خود را در هنگام پیاده روی بخصوص در هنگام شیب زیاد بر روی دسته‌ها قرار دهید موجب کاهش چربی سوزی می‌شود.

اگر میخواهید نکات مهم در زمان خرید بهترین تردمیل خانگی را بدانید میتوانید به مقاله نوشته شده ما بهترین برند تردمیل خانگی سر بزنید و بعد از آن انتخاب آگاهانه ای را داشته باشید.

برنامه تمرینی کاهش وزن یک ماهه با تردمیل

لاغری با تردمیل در یک هفته

جدول کالری سوزی تردمیل

یکی از بهترین روش‌ها برای تنظیم برنامه لاغری با تردمیل اطلاع از میزان کالری سوزی تردمیل در هر ساعت می‌باشد. جدول کالری سوزی تردمیل بدین گونه طراحی شده است که به صورت جداگانه میزان کالری سوزی در هنگام پیاده روی و در هنگام دویدن را از کم‌ترین تا بالاترین حد در اختیار کاربر قرار دهد.

لاغری شکم با تردمیل

نکات لازم برای خرید تردمیل:

به طور کلی تردمیل ها به دو گونه ی AC و DC دسته بندی میشوند.

تردمیل های AC دارای موتور قویتری می باشند و در عین بازدهی بالا ، امکان استفاده مداوم و بدون وقفه را فراهم میکنند . با توجه به این موضوع این دسته از تردمیل ها برای باشگاه های ورزشی گزینه مناسب تری می باشند.تردمیل های DC اما قیمت پایین تری دارند . کم سر و صدا تر کار می کنند و دارای سیستم کنترل ساده تری می باشند . اما باید توجه داشت که استفاده مداوم از دستگاه می تواند به آن آسیب وارد بیاورد . به طوری که به ازای هر یکساعت استفاده باید حداقل نیم ساعت تردمیل را خاموش کرد.

سرعت تردمیل:

اغلب مردم برای دویدن روی تردمیل ها از سرعت 3 الی 7 کیلومتر بر ساعت استفاده می کنند . معمولا تردمیل ها تا سرعت 10 کیلومتر بر ساعت کار می کنند که برای ورزشکاران حرفه ای مناسب می باشد . به همین جهت در هنگام خرید تردمیل زیاد لازم نیست نگران حداکثر سرعت تردمیل باشیم.

برای خرید تردمیل و آگاهی از قیمت های انواع تردمیل میتوانید به لینک قیمت تردمیل وارد شوید و اطلاعات لازم خود را کسب نمایید و در صورت لزوم با گروه آبی سلامت برای مشاوره تماس حاصل نمایید.

جدول کالری سوزی تردمیل

تحمل وزن:

حداکثز وزنی که تردمیل می تواند تحمل کند یکی از مهمترین نکات در خزید یک تردمیل مناسب است . افراد دارای وزن زیاد و کسانی که دارای جثه بزرگتر نسبت به سایرین هستند باید تردمیل هایی با تحمل وزن بالاتر و ابعاد بزرگتر تهیه کنند . عموما تردمیل ها یا از جنس فولاد می باشند و یا با نوعی آلیاژ آلومینیوم مخصوص ساخته می شوند . جنس بدنه اصلی تردمیل با تحمل وزن آن رابطه مستقیم دارد .در تردمیل های باشگاهی چون وزن شخصی که میخواهد روی تردمیل برود قابل پیش بینی نیست ، باید از تردمیل هایی که تا وزن 150 کیلوگرم تحمل وزن دارند استفاده شود .

اما برای تردمیلی که در منزل استفاده می شود میتوانید با توجه به وزن خودتان تردمیل را تا حداکثر وزن 100 کیلوگرم انتخاب کنید. در مورد سبک زندگی سالم بیشتر بدانید.

پنل کنترل تردمیل:

تردمیل ها دارای پنل های کنترل متفاوتی هستند.صفحه نمایش های کوچک و بزرگ ، کلید های لمسی و ساده و… تردمیل ها را به دسته های مختلفی تقسیم میکنند. همچنین برخی از این پنل ها امکانات خاصی را در اختیار مصرف کننده می گذارند .به طور مثال در برخی تردمیل ها مقدار شیب به صورت دستی و در برخی دیگر به صورت برقی تنظیم تنظیم می شود . همچنین بعضی از تردمیل ها دارای قابلیت پخش موزیک می باشند که به وسیله خروجی AUX به گوشی متصل می شود ، البته در برخی موارد تردمیل ها دارای اسپیکر نیز هستند.

البته طبیعی است که هرچه پنل تردمیل دارای قابلیت های بیشتری باشد ، پیچیدگی در استفاده از آن نیز بیشتر می باشد . بر این اساس باید شرایط فرد مصرف کننده کننده را در هنگام خرید دستگاه تردمیل در نظر داشته باشیم .

لاغری با تردمیل در یک ماه

ابعاد تردمیل :

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کافی داشته باشیم فضای لازم جهت قرار دادن تردمیل در منزل می باشد ، تردمیل وسیله ای جاگیر است و طبعا تردمیل های با تحمل وزن بالاتر دارای ابعاد بزرگتری می باشد .اگر می خواهید تردمیل در خانه شما فضای کمتری اشغال کند حتما از تردمیل هایی که قابلیت جمع شدن داشته باشند استفاده کنید . دیگر بخش های دستگاه تردمیل شامل تسمه و صفحه نمایش و امکانات اضافه از قبیل وصله ی گیره و…در تعیین کیفیت و در نهایت قیمت تردمیل تاثیر به سزایی می گذارند .

جهت آشنایی و خرید انواع مختلف تردمیل و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

لوگو سایت

10 دیدگاه در “10 اصل لاغری با تردمیل + برنامه

 1. نگین گفت:

  سلام میشه بگید تردمیل کجا را لاغر میکند؟

  1. مدیریت گفت:

   با استفاده از تردمیل تمام قسمت های بدنتان را میتوانید لاغر کنید

 2. سجاد گفت:

  سلام کالری سنج تردمیل چه کاربردی دارد؟

  1. مدیریت گفت:

   با سلام دستگاه های اندازه گیری کالری نصب شده روی دستگاه های هوازی بر اندازه گیری های ساده تری تکیه می کنند. مثلاً تردمیل، وزن و سن شما و شاید چند پارامتر دیگر را می پرسد و با توجه به آن پیش بینی می کند که چه میزان کالری در حین دویدن می سوزانید و از داده های پیچیده تری استفاده نمی کند.

 3. رویا گفت:

  با عرض سلام تردمیل باشگاهی دارید؟

  1. مدیریت گفت:

   سلام بله میتوانید به صفحه ی ما مراجعه کنید.

 4. حدیث گفت:

  سلام میشه قیمت تردمیل ساده خانگی و به من بگید؟

  1. مدیریت گفت:

   سلام با مراجعه به صفحه ی فروشگاهی ما میتوانید از تمام قیمت تردمیل ها باخبر شوید.

 5. ایمان گفت:

  سلام آیا تردمیل ایرانی خوب است؟

  1. مدیریت گفت:

   با سلام تردمیل های ایرانی در بهترین شرکتهای داخلی و با بهترین کیفیت تولید شده است و به صورت مستقیم از طریق مرکز فروش اینترنتی در بازار عرضه میشود. این کالا دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و از آنها میتوان برای کم کردن وزن و افزایش قدرت عضلانی استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
خانه
وبلاگ