مقالات

بهترین تشک بیمار چیست؟ 11 نوع + نکات پزشکی

برای آشنایی با تشک بیمار و اینکه بهترین تشک بیمار چیست ، ابتدا باید کمی توضیحات اولیه خدمت شما بدهیم . تخت های معمولی برای نگه داری بیمار در طولانی مدت کمی آزار دهنده هستند. برای بیمارانی که در مدت طولانی ممکن است در بستر بیماری باشند بهتر است از تخت های مخصوص بیمار استفاده شود . این تخت ها دارای امکانات ویژه ای می باشند که نگه داری از بیمار را آسان تر می کند. به طور مثال این تخت ها تا شده و قابل حمل می باشند در صورت نقل مکان بیمار به مکان دیگر به طور موقت ، جا به جایی این تخت ها آسان تر می باشد.

برخی از این تخت ها نیز در قسمت لگن بیمار قسمتی را در نظر گرفته اند تا بیمار برای رفتن به دستشویی نیازی به بلند شدن از تخت نداشته باشد . به طور کلی اما تخت بیمار به سه دسته ی تک شکن ، دو شکن و سه شکن تقسیم می شود . این به معنی اهرم هایی در تخت است که با استفاده از آن قسمت های گوناگون زیری تخت بالا آمده و بیمار از حالت دراز کش تغییر حالت می دهد . در تخت های یک شکن یک سوم زیر سر بیمار بالا می آید.

بهترین تشک بیمار

در تخت های دو شکن غیر از زیر سر ، بیمار از سمت کمر نیز توسط اهرم به سمت بالا یا پایین هدایشت می شود که خب راحتی بیشتری را برای غذا خوردن یا دیگر کار های روزانه ی وی فراهم می کند . اما در تخت های سه شکن به جز دو مورد قبلی در تخت تک شکن و تخت دو شکن ، قسمت زیر پای بیمار نیز به سمت بالا و پایین هدایت می شود.

این امر بیشتره بیمارانی که در قسمت پا مشکل داشته و نیاز دارند پای آن ها گاهی بالا تر از سطح بدنشان قرار بگیرد کاربرد بیشتری دارد. البته اخیرا در بعضی از این تخت ها به جای اهرم در هر یک از مفاصل یا به اصطلاح شکن های تخت بک موتور الکتریکی قرار داده شده که تخت با استفاده از یک ریموت به حالت های مختلف تغییر شکل می دهد.

از ویژگی های معمول انواع تخت بیمارستانی می توان به ارتفاع قابل تنظیم برای بیمار نام برد برای خرید و قیمت تخت بیمارستانی میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

اما بر روی تخت بیمار از تشک های مخصوصی استفاده می شود که به تشک بیمار معروف می باشند . تشک بیمار معمولا بر اساس قطر یا همان زخامت تشک دسته بندی می شود . این دسه بندی شامل تشک هایی با قطر 5 سانتی متر ، 10 سانتی متر و 20 سانتی متر می باشند . در واقع از نظر ابعاد تمام تشک بیمار ها دارای طول و عرض یکسان استاندارد بوده و تنها تفاوت آن ها در قطر آن ها می باشد . بدیهی است که هرچه قطر تشک بیشتر باشد تشک از راحتی بیشتری برخوردار بوده و طبعا دارای قیمت بالاتری نیز می باشند. اگر به دنبال خرید تشک مناسب برای بیمار خود هستید مشاهره دسته خرید تشک حرارتی را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

تخت بیمار

در بیش از % 90 مواقع جنس داخل تشک بیمار از نوع مخصوصی از فوم می باشد . این فوم شباهت زیادی به فوم بکار رفته در روکش های صندلی خودرو دارد ، با این تفاوت که در ساخت تشک بیمار از فوم ضد حساسیت استفاده می شود که به بدن بیمار هیچگونه آسیبی وارد نشود . همچنین برای روکش تشک بیمار از چرم استفاده می شود که البته معمولا نوع خاصی از چرم مصنوعی می باشد . روکش چرمی باعث می شود تا آلودگی و رطوبت کمترین نفوذ را به داخل تشک داشته باشد.

در رنگ بندی تشک بیمار عموما می توان رنگ های تیره را یافت که این به دلیل تغییر نکردن رنگ آن در طولانی مدت می باشد . رنگ های مشکی ، خاکستری و سورمه ای از بیشترین تعداد ساخت در بین تشک های بیمار برخوردار می باشند. مشاهده دسته “پشتی طبی خواب” می تواند مفید  باشد.

یکی از نکات حایز اهمیت این است که تشک بیمار به هیچ عنوان قابل تا کردن نمی باشد و جای زیادی را اشغال می کند و حمل و نقل آن را کمی دشوار می سازد . ولی با توجه به نوع بیماری برخی افراد استفاده از تشک بیمار برای آن ها امری الزامی و اجتناب نا پذیر می باشد . برخی از این تشک ها دارای ویژگی های خاصی می باشند.

برای خرید و دیدن قیمت تخب سه شکن که بتوان در خانه نیز از آن  استفاده کرد تخت بیمارستانی سه شکن را پیشنهاد میدهیم از لینک مربوطه خرید خود را ثبت نمایید.

به طور مثال در برخی از تشک بیمار ها قسمت جدا شنوده ای در زیر ناحیه ی لگن طراحی و ساخته شده که در صورت نیاز می توان آن را باز نموده و لگن را زیر بیمار قرار داد تا دیگر نیاز به حمل بیمار به سرویس بهداشتی نباشد . در راستای حمایت از تولید ملی ، و با توجه به بالا بودن کیفیت سازندگان تشک بیمار در ایران ، سال هاست که تنها تشک بیمار های ایرانی در بازار ایران یافت می شوند که از لحاظ کیفیتی تفاوت خاصی با نمونه های خارجی نداشته و از نظر قیمتی بسیار مرقوم به صرفه تر می باشند.

برای خرید و آشنایی بیشتر با تشک های مواج سلولی مشاهده محصول تشک مواج سلولی وکتو را به شما پیشنهاد می کنیم.

تشک بیمار مواج

اگر بیمار شما به حالت کاملا بدون تحرک و به مدت طولانی باید در بستر بماند ممکن است دچار بیماری زخم بستر شود . برای جلوگیری از این اتفاق باید از تشک های مواج که تشک زخم بستر نیز نامیده می شود استفاده نمود.

تشک مواج نوع خواصی از تشک بیمار می باشد که دارای سطح نا همسانی می باشد و جریان هوا در داخل آن جریان دارد . تشک مواج ها دارای دو دسته ی تشک تخم مرغی و سلولی هستند که با توجه به شرایط بیمار به آن ها تجویز می شود . یکی از نکات مهم در هنگام استفاده از تشک مواج این است که بهتر است در زیر آن تشک دیگری باشد.

برای خرید و آشنایی با  قیمت تشک مواج تخم مرغی میتوانید به لینک مورد نظر رفته و از قیمت ها آگاهی پیدا کنید و خرید خود را ثبت نمایید.

تشک مواج

این بدین معناست که اگر شما از تخت مخصوص بیمار استفاده می کنید و می خواید برای بیمار خود از تشک مواج استفاده کنید ، باید ابتدا یک تشک بیمار بر روی تخت پهن کرده و سپس تشک مواج را روی آن قرار دهید.

در غیر این صورت لبه های آهنی و سطح سخت زیرهی تخت های بیمار ممکن است بیمار را آزار دهد . در مقاله های دیگر به طور کامل به معرفی و بررسی قیمت تشک مواج  و خرید تشک مواج پرداخته ایم . جهت خرید و اطلاعات بیشتر درباره تشک های مواج سلولی بررسی محصول تشک مواج سلولی زنیت مد را به شما پیشنهاد میکنیم.

شما می توانید برای اطلاح از قیمت تشک بیمار و مشاوره جهت خرید تشک مواج با کارشناسان سایت آبی سلامت تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *