مقالات

0 تا 100 اصول سایز بندی گن لاغری + روش اندازه گیری

قبل از تعیین سایز گن لاغری در ابتدا بهتر است با روش اندازه گیری سایز گن لاغری آشنا شوید.امروزه بسیاری از افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند، به توصیه پزشکان اقدام به خرید انواع گن لاغری می نمایند.یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در هنگام خرید گن با آن مواجه می باشند، تعیین سایز گن لاغری می باشد.از آنجایی که سایزبندی گن دارای تنوع بسیاری می باشد، خرید گن را برای برخی از افراد دشوار نموده است. انتخاب اشتباه سایز بندی گن موجب عدم کارایی گن می شود. هنگام خرید گن و انتخاب سایز بندی گن ، سفارش آنلاین کمی مشکل به نظر می رسد.

با این حال در هنگام خرید حضوری نیز، شما نمی توانید همه انواع سایز بندی گن را امتحان کنید، بنابراین قبل از خرید، از سایز بندی گن مناسب برای خود مطمئن شوید.خرید آنلاین انواع گن لاغری یک گزینه عالی است زیرا امکان انتخاب گسترده ای از گن های با کیفیت و سایز بندی گن به صورت کامل را در اختیار فرد می گذارد.در مقایسه با تعدادی از فروشگاه های حضوری، سایت های آنلاین قادر به ارائه انواع مختلفی از گن هستند. در سایت آبی سلامت مجموعه ای کامل از سایز بندی گن و انواع مختلف گن های لاغری مردانه و زنانه وجود دارد، که امکان انتخاب راحت تر به کاربر را می دهد.

سایزبندی گن لاغری

تعیین سایز گن لاغری

اولین نکته در انتخاب گن، توجه به سایز بندی گن انتخابی می باشد. از آنجایی که گن ها توسط شرکت های مختلف طراحی و دوخت می شوند، ممکن است دارای سایزبندی مختلف باشند.اکثر شرکت های تولید کننده یک جدول کامل از سایز بندی گن مد نظر در اختیار کاربر قرار داده تا توسط آن، بهترین خرید را داشته باشد.بر خلاف سایر لباس ها، انتخاب گن به صورت حدسی و بر اساس سایز لباسی که می پوشید امکان پذیر نمی باشد. هر گن دارای تناسب دقیقی بوده، و به همین دلیل است که، انتخاب روش اندازه گیری سایز گن لاغری به صورت صحیح بسیار مهم می باشد.

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید و انتخاب سایز بندی گن باید بدان توجه نمایید این است که، اگر قبلا گن خریداری نموده اید به سایزبندی گن قبلی بسنده ننمونده و بهتر است به صورت مجدد سایز خود را اندازه گیری نمایید. حتی تغییرات جزئی نیز می تواند تفاوتی در سایز بندی گن ایجاد کند.

برای آشنایی با باورهای غلط عمومی درباره تناسب اندام میتوانید مقاله نوشته شده ما درباره 0 تا 100 لاغری و تناسب اندام را مطالعه نمایید.

روش اندازه گیری سایز گن لاغری

قبل از اقدام به انتخاب سایز بندی گن در ابتدا بهتر است از یک متر نواری برای اندازه گیری سایز بدن خود استفاده نمایید.از استفاده از متر های پارچه ای و یا متر های شل خودداری کنید، زیرا این نوع متر ها ممکن است در هنگام اندازه گیری خم یا دچار تاخوردگی شده و در نتیجه مقیاس اندازه گیری شده، اشتباه بوده که باعث انتخاب غلط سایز بندی گن مناسب می باشد.بهتر است در صورت خرید آنلاین وزن خود را نیز توسط ترازو انداره گیری نموده و یادداشت نمایید.

برای اینکه بدانید برای انتخاب سایز گن انتخابی کدام نواحی را باید اندازه گیری نمایید، در ابتدا بهتر است به جدول سایز بندی گن توجه نمایید.بسته به نواحی که گن می پوشاند، هر گن نیازمند اندازه گیری قسمت های مختلفی می باشد.برای خرید گن مردانه با کیفیت عالی میتوانید وارد لینک گن مردانه شوید.

 •  دور سینه

تقریبا در همه جداول سایز بندی گن هایی که بالاتنه فرد را می پوشانند، اندازه گیری سایز دور سینه الزامی می باشد.برای اندازه گیری دور سینه باید متر را بر روی برجسته ترین ناحیه سینه خود قرار داده و سپس اندازه گیری نمایید.

 •  زیر سینه

برای اندازه گیری دور زیر سینه خود، با فاصله دو بند انگشت از سینه به سمت پایین، اندازه گیری نمایید.

تعیین سایز گن لاغری

 •  اندازه دور ناف

متر را به گونه ای قرار داده تا در خط وسط ناف قرار بگیرد. از قرار دادن متر در بالا یا پایین سوراخ ناف اکیدا خودداری نمایید.

 •  اندازه دور کمر

برای اندازه گیری این قسمت از بدن، متر را بر روی گودی کمر خود قرار داده و سپس اندازه گیری نمایید. در انتخاب سایزبندی گن هایی که بالاتنه را به صورت کامل می پوشانند، اندازه گیری دور بازو از برجسته ترین قسمت الزامی می باشد.برای اندازه گیری دور بازو کف دست خود را بر روی پهلوی خود قرار داده و شل نگه دارید، سپس بدون ایجاد فشار توسط متر به بازو آن را اندازه گیری نمایید.گن هایی که نگه دارنده سینه می باشند و بعد از عمل های جراحی سینه مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا توسط پزشک انتخاب می شوند.

در غیر این صورت سایز بالای سینه و سایز برجسته ترین قسمت سینه برای انتخاب سایز مناسب نیاز می باشد. گن های که پس از عمل های جراحی غبغب و بوکال مورد استفاده قرار می گیرند اغلب دارای یک سایز استاندارد کلی می باشند.جهت انتخاب گن هایی که علاوه بر بالا تنه پایین تنه را هم شامل می شوند، نیاز به اندازه گیری موارد زیر می باشند.

برای خرید گن لاغری و انواع آن و اطلاع از قیمت میتوانید به صفحه انواع گن لاغری وارد شوید و خرید خود را ثبت نمایید و با تماس با گروه آبی سلامت میتوانید از ما راهنمایی بخواهید.

روش اندازه گیری سایز گن

برای خرید شکم بند لاغری و اطلاع از قیمت شکم بند لاغری می توانید با مشاورین آبی سلامت تماس بگیرید.

 •  دور باسن

برای انتخاب سایز پایین تنه لازم است باسن خود را از برجسته ترین قسمت اندازه گیری نمایید.

 •  دور ران

برای اندازه گیری این قسمت در حالت سرپا مانده و پاهای خود را کمی از هم فاصله دهید. در این حالت می توانید صحیح ترین سایز دور ران خود را اندازه گیری نمایید.

 •  دور مچ پا

دور مچ پای خود را از پرترین قسمت اندازه گیری کنید. دقت نمایید که متر را روی استخوان برجسته پا که در سمت چپ قرار دارد، نگذارید.

برای خرید و دیدن قیمت های  انواع گن زنانه و مردانه میتوانید به صفحه انواع گن وارد شوید و خرید خود را ثبت نمایید.

یکی دیگر از شرایطی که در هنگام انتخاب سایز بندی گن باید بدان توجه نمایید، هدفتان از خرید گن می باشد.اگر هدف از انتخاب گن، لاغری و استفاده روزانه می باشد، باید گنی را انتخاب نمایید که خیلی تنگ نباشد. تنگی زیاد گن موجب بروز عارضه های پوستی و احساس خفگی در کاربر می شود.هرگز در انتخاب گن یک سایز کوچک تر را به علت گشاد شدن انتخاب ننمایید، زیرا تقریبا تمامی گن ها به گونه ای طراحی و دوخت شده اند که شکل ظاهری خود را حفظ نمایند. همچنین دارای سه ردیف قزن جهت تغییر سایز هستند.

اگر میخواهید بدانید باش دنبالچه چگونه به شما کمک میکند میتوانید به مقاله بالش مخصوص دنبالچه چیست؟ مراجعه نمایید.

روش اندازه گیری سایز گن لاغری

نکات مهم در هنگام انتخاب سایز بندی گن

 •  برای جلوگیری از فراموش کردن سایز اندازه گیری شده بهتر است پس از اندازه گیری، عدد سنجیده شده را بر روی یک کاغذ یاداشت نمایید.
 •  متر را خیلی شل یا خیلی سفت بر روی محل اندازه گیری شده قرار ندهید.
 •  برای اندازه گیری نواحی دارای برجستگی بهتر است قسمتی را که دارای بیشترین برجستگی می باشد، اندازه گیری نمایید.
 •  در هنگام اندازه گیری بدن خود را نکشید یا منقبض نکنید، این امر موجب ثبت عدد اشتباه به خصوص در نواحی شکمی می شود.
 •  از اندازه گیری سایز بدن خود بعد از حمام یا ناشتا اکیدا خودداری نمایید.
 •  در هنگام یاداشت نمودن سایز خود صادق باشید. این امر بدین منظور است که پس از اندازه گیری در هنگام نوشتن سایز، آن را به درستی وارد نموده و عدد را کم و یا زیاد نکنید. حتی یک سانت ممکن است موجب اختلال در انتخاب سایز بندی گن شود.
 •  در هنگام اندازه گیری سایز بدن خود بهتر است از یک نفر کمک بخواهید.برای اطمینان از اندازه سنجیده شده یک انگشت خود را در زیر متر قرار دهید، و سپس عدد سنجیده شده را یادداشت نمایید.
 •  اگر در انتخاب گنی که در جدول خود، دارای اندازه بالاتنه و پایین تنه می باشد با مشکل مواجه شدید، توجه نمایید گنی که انتخاب می کنید مخصوص کدام ناحیه می باشد. اگر ناحیه مد نظر پایین تنه بود، اندازه دور باسن را برای انتخاب سایز در اولویت قرار دهید. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از سایزبندی گن با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

برخی سوالات متداول:

تعیین سایز گن لاغری چگونه انجام میشود؟

اولین نکته در انتخاب گن، توجه به سایز بندی گن انتخابی می باشد. از آنجایی که گن ها توسط شرکت های مختلف طراحی و دوخت می شوند، ممکن است دارای سایزبندی مختلف باشند.اکثر شرکت های تولید کننده یک جدول کامل از سایز بندی گن مد نظر در اختیار کاربر قرار داده تا توسط آن، بهترین خرید را داشته باشد.

نکات مهم در هنگام انتخاب سایز بندی گن چیست؟

برای جلوگیری از فراموش کردن سایز اندازه گیری شده بهتر است پس از اندازه گیری، عدد سنجیده شده را بر روی یک کاغذ یاداشت نمایید.- متر را خیلی شل یا خیلی سفت بر روی محل اندازه گیری شده قرار ندهید. -برای اندازه گیری نواحی دارای برجستگی بهتر است قسمتی را که دارای بیشترین برجستگی می باشد، اندازه گیری نمایید.- در هنگام اندازه گیری بدن خود را نکشید یا منقبض نکنید، این امر موجب ثبت عدد اشتباه به خصوص در نواحی شکمی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *