مقالات

0 تا 100 تشک برقی چیست ؟+ عوارض و فواید تشک برقی

فواید تشک برقی

در این مقاله در ابتدا قصد داریم بدانیم تشک برقی چیست و با فواید تشک برقی آشنا شویم.

گرما درمانی چیست؟

انجام گرما درمانی یا استفاده خارجی از گرما برای هر قسمت آسیب دیده یا دردناک بدن، به خوبی در تسکین درد مؤثر است و این کار را سریعتر از سایر اشکال درمان انجام می دهد.شایع ترین دلیل برای هر گونه درد یا درد عضلانی، تجمع اسید لاکتیک در قسمت خاصی از بدن است.گفته می شود که اسید لاکتیک زمانی تشکیل می شود که اکسیژن و خون در ناحیه مذکور کم تر از حد استاندارد وجود داشته باشد.این امر باعث می شود که عضلات آن ناحیه دچار اسپاسم و یا درد شدید و در نهایت منجر به ناراحتی فرد شوند.

استفاده از گرما باعث تسکین این درد ها می شود، زیرا گرما درمانی اساساً جریان خون را تنظیم کرده و خون بیشتری را به ناحیه آسیب دیده پمپ می کند.این امر منجر به از بین رفتن عناصر اسید لاکتیک انباشته شده و ناخواسته می شود و در نهایت درد را کاهش داده یا به طور کلی موجب از بین رفتن درد می شود.

تشک برقی چیست

تشک برقی چیست؟

تشک برقی در واقع لایه های نازکی از پد هستند که در لابه لای خود دارای المنت های تولید کننده گرما می باشند.تشک های برقی انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کرده و از طریق گرما درمانی تاثیرات مثبت خود را به روی کاربر، اعمال می نماید.تشک های برقی به راحتی بر روی تشک هایی که قرار است بر روی آن استراحت کنید قرار می گیرند و در تمام مدت زمان استفاده گرمای مطبوعی را آزاد کرده و محل استراحت را در فصول سرد، گرم و دنج نگه می دارد.امروزه به علت آشنایی بیشتر با تاثیرات گرما درمانی، فواید تشک برقی برای همه افراد قابل درک می باشد.

برای خرید تشک برقی بايد بدانيم تشک برقى چيست و چه كاربردى دارد که در این مقاله به طور کامل شرح داده شد.براى خريد تشک برقى و اطلاع از قيمت تشک برقى موجود در بازار میتوانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

انواع تشک های برقی 

تشک های برقی بر حسب شرکت تولید کننده، دارای طراحی گوناگون و انواع مختلفی می باشند.تشک های برقی به طور کلی به دو نوع اصلی ساده و کنترلی تقسیم بندی می شوند.

1. تشک های ساده برقی

این تشک ها دارای تنظیمات درجه دما نبوده و فقط با اتصال به برق موجب تولید یک گرمای استاندارد می شود.

2. تشک های کنترلی

این تشک های برقی به گونه ای طراحی شده اند که کاربر بتواند برحسب نیاز خود، درجه گرمای تولید شده را کم و یا زیاد نماید.فواید تشک برقی ساده و کنترلی به دلیل استفاده از روش گرما درمانی یکسان می باشد.یک نوع دیگری از تشک های برقی وجود دارد که در درون تشک به جای پد، شن های ریز قرار دارد.این تشک ها بسیار نرم می باشند.المنت های تولید کننده گرما در این تشک برقی را شن و یا سنگ های یشم در بر گرفته است.المنت ها، گرمای تولیدی را به این شن ها انتقال داده و توسط پارچه ای نسوز به بدن کاربر می رسد.

استفاده از تشک های مواج ضروری به نظر می­رسد، مخصوصا برای بیمارانی که مدت زیادی بستری خواهند بود میتوانید برای خرید تشک مواج سلولی زنیت مد را برسی کنید و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

عوارض تشک برقی

موارد استفاده از تشک برقی چیست؟

تشک های برقی اغلب توسط افرادی که دارای درد های عضلانی بخصوص در فصول سرد سال می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.همچنین بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه برق و یا گاز از تشک های برقی استفاده می نمایند.فواید تشک برقی در زمینه درمان درد های مزمن، به اندازه ای زیاد بوده که بسیاری از پزشکان به افراد دارای درد های عضلانی استفاده از این تشک ها را توصیه می نمایند.تشک های برقی دارای فواید پزشکی و جسمانی زیادی می باشد.

فواید تشک برقی

تشک های برقی در رفع طیف وسیعی از دردها، عملکرد بسیار موثری دارند.

در اینجا به رایج ترین فواید تشک برقی اشاره کرده ایم:

1. کاهش درد عضلانی
2. کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلات
3. کاهش آسیب های عضلانی
4. کاهش آسیب های بافتی
5. کاهش درد مفاصل
6. کاهش گرفتگی های قاعدگی
7. بهبودی پس از جراحی
8. کاهش درد های مزمن
9. کاهش استرس
10. کاهش سردردهای صبحگاهی
11. کاهش تنش عضلانی
12. تسریع بهبودی

همه انواع تشک های برقی برای درمان یا مدیریت شرایط فوق استفاده می شوند و همه آنها به روشی مشابه عمل می کنند.

برای خرید پالس اکسیمتر در ابتدا بهتر است از قیمت ها آگاهی پیدا کنید.برای داشتن اطلاعات کامل میتوانید به خرید پالس اکسیمتر مراجعه نمایید.

فواید تشک برقی از نظر پزشکی

فواید تشک برقی از نظر پزشکی

اعمال گرما بر روی ناحیه آسیب دیده به گشاد شدن رگ های خونی و افزایش پرفیوژن در این ناحیه کمک می کند.

در این مقاله درباره تشک حرارتی مطالبی بیان شد اگر قصد خرید تشک حرارتی را دارید میتوانید وارد لینک خرید تشک حرارتی شوید و با مشاهده قیمت ها خرید خود را ثبت نمایید.

فواید تشک برقی بر روی کاهش درد

گرما گیرنده های حسی بدن انسان را تحریک کرده، و پایانه های عصبی تحریک کننده را آرام می کند و جریان خون را در ناحیه آسیب دیده افزایش می دهد. این امر موجب کاهش درد های مزمن می شود.استفاده از تشک برقی باعث کاهش سریع تنش عضلانی، افزایش کشش بافت و از بین بردن عناصر نامطلوب می شود.اگر به دنبال تسکین هرگونه درد عضلانی یا مفصلی در خانه هستید، یک تشک برقی با کیفیت بالا می تواند بهترین گزینه انتخابی باشد.

برای خرید و آشنایی بیشتر با تشک های مواج سلولی، مشاهده محصول تشک مواج سلولی وکتو را به شما پیشنهاد می کنیم.

فواید تشک برقی بر روی استرس

گرمای ملایم تولید شده توسط تشک برقی موجب کاهش میزان کورتیزول ترشح شده می شود.از آنجایی که سطح این هورمون در خون توسط گرما درمانی کاهش پیدا می کند، فرد احساس آرامش می نماید.

چند نکته در مورد عوارض تشک برقی که لازم به توجه می باشد:

  • فواید تشک برقی و تاثیر آن در درمان دردهای مزمن به قدری زیاد بوده که عوارض تشک برقی در نظر گرفته نشود.
  • عوارض تشک برقی جز عوارض دائمی بشمار نمی آید و در اکثر موارد ناشی از نحوه غلط استفاده از تشک برقی است.

ضرر تشک برقی

ضرر تشک برقی

ضرر تشک برقی در افرادی که دچار برخی از مشکلات پزشکی می باشند، ممکن است جدی به نظر برسد.از این رو اگر دچار بیماری های خاص هستید، بهتر است قبل از خرید تشک برقی با پزشک مربوطه مشورت نموده و از ضرر تشک برقی بر روی بیماری خود اطلاع یابید.

1. بیماری های قلبی
استفاده از تشک برقی برای افرادی که دچار بیماری های قلبی و تنفسی هستند، ممنوع می باشد.

2. افراد دچار آسم
ممکن است گرمایی که توسط تشک برقی تولید شود، موجب تنگی نفس در افراد مبتلا به آسم می شود.

3. برق گرفتگی
در صورت آسیب دیدن سیم های تشک برقی ممکن است، فرد دچار آسیب های برق گرفتگی شود.از این رو همواره توصیه می شود تا تشک برقی را دور از دسترس حیوانات خانگی قرار دهید.حیوانات خانگی ممکن است با جویدن سیم موجب برق گرفتگی کاربر شوند.

فواید و ضرر تشک برقی

4. آسیب به کودکان
کودکان خردسال یا نوزادان توانایی دوری از گرمای بیش از حد را ندارند. به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب به کودکان، بهتر است تشک برقی را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

5. سوختگی
المنت های درون تشک برقی ممکن است در صورت عدم استفاده صحیح آسیب ببینند و موجب سوختگی کاربر شوند.به همین دلیل از تا نمودن تشک، شستشو با ماشین لباسشویی و مچاله نمودن آن اکیدا خودداری نمایید.

6. احساس خفگی
گرمای تشک به همراه پتو ممکن است موجب ایجاد احساس خفگی در کاربر شود.به همین دلیل توصیه می شود، شب در هنگام خواب در مدت زمان طولانی از تشک برقی استفاده ننمایید.

7. احتمال آتش سوزی
در هنگام استفاده از تشک برقی بهتر است، هرگونه مایعات را دور از تشک قرار دهید.همچنین استفاده از تشک برقی برای کودکانی که دچار شب ادراری هستند بسیار خطرناک می باشد.المنت های درون تشک توسط یک عایق محافظ احاطه شده اند و احتمال بروز آسیب را به حداقل می رسانند.با اینحال بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه آسیب نکات ایمنی را رعایت نمایید.

مضرات تشک برقی

8. قرمزی پوست
افرادی که دارای پوست های بسیار نازک و حساس هستند ممکن است در هنگام استفاده از تشک برقی، قرمزی ناچیزی را بر روی پوست خود مشاهده نمایند.

9. آسیب پوستی
در برخی از موارد گرمای تولیدی توسط تشک ممکن است در اثر استفاده غلط از تشک، از حد استاندارد خود بالاتر برود و موجب بروز آسیب های پوستی شود.از این رو بهتر است در هنگام احساس گرمای بیش از حد، از استفاده از تشک خودداری نمایید.

10. تشدید بیماری
استفاده از تشک برقی برای افرادی که از بیماری های جدی رنج می برند توصیه نمی شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید تشک برقی با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *