کرونا (Corona viruses) چیست ؟ 28 نکته پیشگیری از کرونا در جهان

متاسفانه این امروزه در تمام طول روز موضوعی ذهن همه ما را درگیر خود کرده . کرونا در این مقاله به شکل ساده و البته کامل به شناخت این ویروس خواهیم پرداخت کرونا ویروس ها در سال 1965 کشف شدند . این گونه یکی از دسته های ویروسی می باشد که انواع بیماری مانند سارس و مرس و… را شامل می شود .

ویروس کرونا

اما بیماری فراگیر و خطرناک این روز ها که به کرونا معروف شده در واقع کویید 19 از دسته ی کرونا ویروس ها می باشد . تا کنون ویروس کرونا جان هزاران نفر را در جهان گرفته و در روز های پیش رو قطعا این آمار بسیار بالا تر خواهد رفت . لذا داشتن شناخت درست از این ویروس و رعایت موارد پیشگیری کرونا برای همه افراد الزامی می باشد .

درمان کرونا

متاسفانه تا الان دارویی برای ویروس کویید 19 کشف نشده و طبق برخی پیش بینی ها ساخت واکسن این بیماری ممکن است تا دو سال زمان ببرد . بنا براین پیدا کردن داروی کرونا را فراموش کنید ! اما باید بدانید که آمار مرگ و میر کرونا در مقیاس جهانی چیزی کمتر از 3% می باشد . البته متاسفانه این نسبت در ایران به دلیل عدم فراهم بودن امکانات مناسب بسیار بالاتر از میانگین جهانی می باشد .

طبق آمار رسمی کرونا تا کنون در ایران جان 19 نفر را گرفته . اما آمار های غیر رسمی و شنیده ها حاکی از عدد بسیار بزرگتری می باشد . شاید درمان قطعی برای کرونا وجود نداشته باشد . اما با پیشگیری و درمان به موقع می توان خطر این ویروس را به شکل چشم گیری کاهش داد . بنابر این هرگز روحیه خود را از دست ندهید ، حتی در صورت ابتلا در اینجا می توانید راه های پیشگیری کرونا را به شکل اصولی بخوانید .در این مقاله به علایم کرونا و آشنایی با این ویروس و تفاوت های کرونا با آنفلانزا خواهیم پرداخت

ویلچر و نکات انتخاب ولیچر مناسب

علایم کرونا 

ویروس کرونا یا همان کویید 19 بین 1 تا 12 روز بدون هیچ علامتی در بدن می ماند . بنابراین حتی در صورت نداشتن علایم کرونا باید مراقبت های ویژه ای را انجام داد . مشکل دیگر شباهت زیاد این بیماری ، به بیماری آنفلانزا می باشد . اما با کمی دقت می توان به تفاوت دو ویروس پی برد .

علایم اصلی کرونا را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید 

علایم اصلی کروناتفاوت های کرونا با آنفولانزا

نخستین تفاوت این دو بیماری در سرعت شروع و پیشروی آن هاست . آنفولانزا معمولا با سرعت بسیار بیشتری نسبت به کرونا ویروس ها در بدن پیشروی می کند . گرچه تب در بین هر دو بیماری از علایم مشترک می باشد ، اما در کرونا ویروس ها معمولا لرز کمتری وجود دارد .

در صورتی که احساس گرمایی شدید در بدن دارید از تب سنج برای سنجش دمای بدن خود استفاده کنید

سر درد تفاوت دیگر است . عموما بیماران مبتلا به آنفولانزا سر درد های شدیدی را تجربه می کنند ، اما سردرد الزاما از علایم کرونا ویروس نمی باشد . اما شاید قابل تشخیص ترین تفاوت این دو گونه ویروس ها در اثر گذاری بر دستگاه گوارشی باشد .

آنفولانزا معمولا با حالت تهوع و سر گیجه ناشی از آن و اسهال همراه می شود . اما این نشانه ها کمتر در کرونا ویروس ها دیده شده اند . با این همه در صورت بروز نشانه های این بیماری حتی خفیف بهتر است با مراقبت های لازم با مراکز درمانی تماس بگیرید .

برای جلوگیری از ویروس کرونا چه باید کرد ؟

متاسفانه کرونای جدید یا همان ویروس کووید 19 هنوز یک بیماری نا شناخته و فاقد درمان تضمینی می باشد . بنابراین تنها راه ممکن پیشگیری از کرونا می باشد . برای این امر ابتدا باید بدانیم که این ویروس چقدر واگیر دار است و از چه راه های منتقل می شود .

سینه بند و تعیین سایز

جلوگیری از ویروس کرونا

راه های انتقال ویروس کرونا

واضح است که این ویروس از فرد به فرد منتقل می شود . با زدن عطسه و سرفه این ویروس بر روی سطوح قرار میگیرد و بسته به شرایط محیط بین دو ساعت تا یک هفته باقی می ماند . ویروس کووید 19 یک ویروس سرد سیر می باشد و تا دمای 20- را به راحتی تحمل می کند . این دما بسیار سرد تر از دمای یک فریزر خانگیست . بنابراین اینکه با فریز کردن خوراکی هابرای پیشگیری از کرونا کاری انجام دهید را فراموش کنید .

چگونگی پیشگیری از کرونا

اگر شما در یک محیط قرنطینه ی کاملا ایزوله ، بدون هیچگونه تماس با بیرون زندگی نمی کنید ، نمیتواند خود را به طور کامل از شر ویروس کرونا در امان بدانید . ولی با انجام یک سری اقدامات متعدد می توانید احتمالا ابتلا را کاهش داده و پیشگیری از کرونا نمایید .

اقدامات موثر در پیشگیری از کرونا 

مهمترین اقدام برای پیشگیری از کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد تغذیه برای این امر بسیار مهم می باشد . خوردن انواع میوه ، غذاهایی با طبع گرم و مصرف مولتی ویتامین ها می تواند کمک شایانی به تقویت سیستم ایمنی بدن نماید .

شستن منظم دست ها بسیار ضروری می باشد . همانطور که پیشتر گفتیم ویروس کرونا یا کووید 19 روی سطوح می ماند . لمس سطوح آلوده به سرعت آلودگی را روی دست ها انتقال می دهد .

هرگز قبل از شستن کامل دست ها صورت خود را لمس نکنید . ویروس می تواند از طریق چشم ها و گوش ها و بینی و دهان سریعا منتقل شود . برای این کار دست ها را به مدت 20 ثانیه با آب و صابون خوب بشویید .

همه آن چیزی که باید درباره انسولین بدانید + نکات کاربردی

استفاده از الکل و مواد ضد عفونی کننده نیز مهم است . در هنگام بیرون بودن همیشه فرصت شست و شوی دست ها وجود ندارد . با استفاده از مواد ضد عفونی کننده و خرید پد الکل و… می توانید دست ها و یا محیط اطراف خود را به طور منظم ضد عفونی نمایید .اقدامات موثر در پیشگیری از کرونا 

ماندن در خانه و در معرض عموم نبودن از مهمترین نکات است . تا جایی که می توانید این روز ها در خانه بمانید و از بیرون رفتن پرهیز کنید .

استفاده از دستکش مناسب . با خرید دستکش لاتکس یا دستکش ونیل می توانید الوده شدن دست ها را عقب بیاندازید . البته تعویض منظم دستکش الزامی می باشد .

استفاده از ماسک مناسب می تواند بسیار مفید باشد . ماسک می تواند کمی بر روی ورود آلودگی به ریا ها موثر باشد . البته استفاده از ماسک به این معنی نیست که دیگر خطر شما را تهدید نمی کند . اما استفاده از آن در محیط های عمومی موثر می باشد .

در آخر باید اشاره کنیم که هیچ کدام از این اقدامات به تنهایی اثربخش نیستند . اما با انجام همه ی این امور می توانید تا 50$ پیشگیری از کرونا را ازایش دهید . فروشگاه آبی سلامت در حد توان و بضاعت از مردم کشور عزیزمان حمایت می نماید تا به یاری ایزد منان به سلامتی از این بلا نیز بگذریم .

برای خرید ماسک ، خرید محلول ضد عفونی ، خرید پد الکل و… با مشاورین آبی سلامت تماس حاصل نمایید . سبک زندگی سالم ، تجربه آبی سلامت

2 دیدگاه در “کرونا (Corona viruses) چیست ؟ 28 نکته پیشگیری از کرونا در جهان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *