12 نوع ماساژور; معایب و مزایا + مقایسه قیمت

معایب و مزایایی ماساژور

پشت میز نشینی مداوم و کم تحرک شدن زندگی امروزی نسبت به گذشته ها ، امری اجتناب نا پذیر است. همچنین رانندگی کردن به خصوص در طولانی مدت هم سطح فعالیت مفید بدنی را پایین آورده ، و هم خود گاها باعث وارد شدن آسیب ها بر بدن می شود. این فشار ها به مرور زمان بر روی بافت های عضلانی و مفاصل افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد درد و کوفتگی می شوند. برای جلوگیری از این آسیب ها و همچنین درمان درد های عضلانی یکی از بهترین کار ها ، ماساژ می باشد.

انواع ماساژور

ماساژ باید توسط فرد آموزش دیده و کار بلد صورت بگیرد ، در غیر این صورت نه تنها تاثیر مثبتی بر بدن نمی گذارد ، بلکه قطعا باعث افزایش درد نیز می شود. جدای از این دستمزد بالای افراد متخصص و طول مسیر و کمبود وقت دست به دست هم داده تا این امر را برای افراد بسیار دشوار سازند. اما یک راه حل بهتر استفاده و خرید ماساژور است. ماساژور ها در انواع مختلفی وجود دارند که با توجه به نیاز و البته مقدار هزینه ی کاربر خریداری می شوند. در این مقاله تلاش می کنیم تا به معرفی انواع ماساژور و مقایسه ی قیمت ماساژور ها با برند های مختلف بپردازیم.

ماساژور دستی

ماساژور های دستی در شکل های مختلفی وجود دارند که هر یک برای نقطه خاصی از بدن و برای سلیقه افراد متفاوت ، مناسب می باشند.

برای استفاده از این نوع ماساژور ها باید آن ها را با اعمال فشار دست روی نقاط بدن حرکت دهیم تا عمل خون رسانی میان بافت ها تقویت شده و ماساژ صورت گیرد . ماساژور دستی قیمت بسیار پایینتری نسبت به نمونه های برقی خود دارد . اما ضعف بزرگ این نوع ماساژورها در این است که تمام کار به وسیله ی نیروی انسانی صورت می گیرد .

خرید فشارسنج

بنابراین خستگی خیلی زود بر کاربر چیره می شود . همچنین ماساژ دادن برخی از نواحی پشت برای خود کاربر به وسیله ی ماساژور دستی غیر ممکن است و کاربر نیاز به فرد دیگری برای کمک دارد.

ماساژور برقی

اما ماساژور های برقی دارای انواع گوناگونی می باشند که با کاربرد های گوناگون ، مناسب با نواحی مختلف بدن طراحی شده اند.در کل ماساژور های برقی دارای طراحی های بسیار تخصصی تر و خاص تری نسبت به انواع ماساژور دستی می باشند . در ادامه به معرفی چند نمونه از مدل های محبوب ماساژور برقی خواهیم پرداخت

ماساژور برقی معمولی

معروف ترین نوع ماساژور های برقی را می توان این مدل نامید.این دستگاه متشکل از دسته و سری ماساژ و کلید های کنترل می باشد . دسته ی بلند دستگاه کمک می کند تا نقاط پشتی بدن که دسترسی سختی را دارند را به سادگی ماساژ دهیم . اما این دستگاه ها عموما دارای سری های مختفی می باشند که با توجه به نیاز و علاقه ی کاربر در زمان ، مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه کنید که تعداد سری های ماساژورها در برند های مختلف تفاوت دارد ، بنابراین در هنگام خرید به تعداد سری های دستگاه خود توجه داشته باشید . یکی ازمعروف ترین مدل های این دستگاه ماساژور دلفین می باشد که سال هاست مورد توجه مردم قرار گرفته.

نحوه ی ماساژ دهی این دستگاه ها عموما به صورت ویبراتور یا همان لرزشی می باشد . در برخی از مدل ها نیز از امکانات بیشتری برای دریافت یک ماساژ خوب استفاده شده. از جمله این امکانات لامپ مادون قرمز می باشد که نور و گرمای آن در فیزیوتراپی و بازسازی بافت آسیب دیده ی عضلانی بسیار موثر است. برخی از این ماساژورها نیز مجهز به حالت گرمایشی می باشند که به گردش خون در بافت های عضلانی و مفصلی کمک می کند.

صندلی ماساژ و ماساژور صندلی

شاید اسم این دو محصول بسیار مشابه باشد اما دارای کاربرد و قیمت بسیار متفاوتی می باشند . صندلی ماساژ شامل یک کاناپه است که در نقاط مختلف دارای انواع ماساژور دست ، پا ، کمر و … بوده و سراسر بدن را پوشش می دهد .

صندلی ماساژ ها دارای حالت های ماساژ گوناگونی هستند که با توجه به نیاز کاربر تنظیم و اجرا می شوند . از این محصول می توان به عنوان یک وسیله ی کامل برای انواع ماساژ و تجربه ی حس راحتی نام برد . اما ایراد بزرگ صندلی های ماساژ قیمت بسیار بالای آن ها می باشد .

بهترین ویلچر کدام است؟ بررسی 6 نوع ویلچر + قیمت

صندلی ماساژ

اما ماساژور صندلی را می توان نوعی کاور صندلی شمرد که بر روی مبل و یا صندلی خودرو قرار می گیرد و با توجه به نوع محصول ، در نواعی پشت و کمر کاربر را ماساژ می دهد .

ماساژور صندلی بسیار ناقص تر از صندلی ماساژ می باشد ، اما تفاوت قیمتی این دو محصول به اندازه ای هست که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد . همچنین یکی از مذایای ماساژور صندلی ، امکان استفاده ی آن در هنگام رانندگی و در خودرو می باشد . در خودرو این دستگاه به وسیله ی سوکت جای فندکی روشن شده و سرنشین می تواند در هنگام رانندگی ماساژ خوبی را تجربه کند . مصرف پایین این ماساژورها نیز باعث می شود تاباتری خودرو آسیبی نبیند.

ماساژور پا

ماساژورهای پا بسیار گوناگون می باشند . در برخی از آن ها کف پا روی سطحی قرار میگیرد و برخی دیگر از آن ها کل پا را در بر می گیرند .

همچنین در بعضی از مدل های ماساژور پا می توان از آب نیز استفاده کرد که از امکانات فرعی دستگاه می باشد . همه ی ماتجربه ی خستگی و گرفتگی پا را داشتیم . به ویژه اینکه این مشکل در افرادی که زیاد می ایستند بیشتر دیده می شود . در مرور زمان آسیب های عضلانی و بیماری واریس پا های این افراد را مورد حمله قرار می دهد .

ماساژور پا

با استفاده از ماساژورهای پا می توان احتمال ابتلا به هرگونه مشکل در این ناحیه را به طرز چشمگیری کاهش داد . همچنین حس سبکی بعد از دریافت ماساژ در پا ها به جلوگیری از خستگی های زود رس نیز بسیار کمک می کند . تا اینجا به معرفی انواع ماساژور پرداختیم . اما همانطور که گفتیم نمونه های فرعی بسیار وجود دارند که در مقاله های بعد به آن ها خواهیم پرداخت . از جمله ماساژور گردن ، ماساژور دست و …

بهترین برند ماساژور

برند های زیادی در زمینه تولید ماساژور فعالیت مستمر دارند که دارای کیفیت بالا و امکانات خوبی می باشند .

ماساژور ترایو : یکی از محبوب ترین نمونه های موجود در بازار می باشد . اگرچه این دستگاه نسبت به رقبای امروزی تر خود دارای امکانات کمتریست ، اما کیفیت ساخت و دوامبسیار بالا و قیمت مناسب آن ، همچنان ترایو را در میان محبوب ترین ماساژورها نگه میدارد . البته دقت داشته باشید که بیشتر نمونه های موجود در بازار پزشکی غیر اصل می باشند ، بنابراین در هنگام خرید دقت کافی داشته باشید .

کرونا (Corona viruses) چیست ؟ 28 نکته پیشگیری از کرونا در جهان

امسیگ : برند امسیگ در تولید بسیار از شاخه های تجهیزات پزشکی خانگی فعال می باشد . این برند آلمانی دارای مدل های متفاوت ماساژور صندلی و برقی معمولی و پا می باشد . امکانات جذاب ، طراحی نوین و کیفیت قابل قبول این محصول آن را به یکی از محبوب ترین ماساژورهای حال حاضر ایران تبدیل می کند .

بیورر : کمپانی آلمانی بیورر ، مانند دیگر شاخه های پزشکی ، در امر تولید ماساژور نیز سابقه درخشانی دارد . محصولات این شرکت تقریبا تمام مدل ماساژورها را شامل می شود . ماساژورهای ساخت بیورر نیز دارای طراحی بسیار خوب و امکانات خاص و خدمات پس از فروش مناسب می باشند .

بن کر : شرکت بن کر یکی از پیشگامان در زمینه تولید صندلی ماساژ می باشد . کیفیت بالای محصولات این شرکت مشتریان را قانع می کند تا با خرید صندلی ماساژ از امکانات متنوع آن لذت ببرند . برای خرید انواع ماساژور و اطلاع از قیمت ماساژور ها با کارشناسان آبی سامت تماس بگیرید .

برخی از سوالات رایج

بله سری ماساژور های دلفینی تعویض می شود و 2 عدد سری با طرح های مختلف داخل پک بسته بندی موجود می باشد .

خیر در بعضی از ماساژور های صندلی ماشین باتری قلمی جایگزین شارژر فندکی شده است .

ماساژور های برقی که دارای مادون قرمز می باشند برای ماساژ درمانی مورد استفاده قرار می گیرند و برای درد های مفصلی و استخوانی مناسب می باشند و می توانید برای تمامی اعضای بدن مورد استفاده قرار گیرد

بله تمامی ماساژور ها قابل تعمیر می باشند و خدمات پس از فروش ما کارهای تعمیر ماساژور هم انجام می دهند،در خصوص میزان هزینه باید عرض کنم در صورتی که ماساژور را از ما خریداری کرده باشید نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد در غیر این صورت باید قیمت تعمیر محاسبه شود و برای این کار باید ماساژور را به آدرس شرکت ارسال فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *