راهنمای خرید و نکات مهم در مورد تشک مواج

تشک مواج چیست

تشک مواج یا همان تشک زخم بستر از دو بخش اصلی تشکیل شده

 1. پمپ تشک مواج:دستگاه الکترونیکی که به وسیله رابط به تشک متصل شده و باد را درون تشک می دمد. تنظیم درجه تشک مواج با این قسمت انجام میگیرد
 2. تشک مواج:این تشک از سلول های متفاوت تشکیل شده و اگر یکی از سلولهای تشک سوراخ شود لازم به تعویض کل تشک نمیباشد و شما میتوانید سلول مد نظر سوراخ شده را از تشک جدا کنید.

تشکهای مواج برای جلوگیری زخم بستر در بیمارانی که به صورت ممتد و مدت زمانی زیاد در بستر بیماری هستند استفاده میشوند. تشک مواج ها به دو دسته تقسیم بندی میشوند :

 • تشک مواج تخم مرغی:تشک مواج های تخم مرغی بیشتر در مصارف خانگی استفاده میشوند و برای بیمارانی که ماکزیمم وزن انها 90 کیلوگرم است توصیه میشود .
 • تشک مواج سلولی(بیمارستانی):این تشک های مواج بیشتر در مراکز درمانی مورد استفاده قرار میگیرند و دارای پمپ باد قوی تر نسبت به مدل مشابه تخم مرغی هستند.

میزان تحمل وزن در تشک مواج های سلولی بیشتر از تشک مواج های تخم مرغی است .

طرز استفاده صحیح از تشک مواج

ترجیحا تشک های مواج را به روی تشک هایی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند قرار دهید.بهترین حالت قرار دادن تشک مواج به روی زمین آن است که چندین پتو در زمین انداخته و تشک مواج را به روی آن قرار دهید.

توجه داشته باشید تشکهایی که بسیار نرم هستند از کارایی تشکهای مواج شما میکاهند و عملا تشک مواج کارایی برای شما ندارد. تشکهایی که بیش از حد سفت میباشند باعث اسیب رسیدن به بیمار شما میشود

حال باید در ابتدا شلنگ موجود را به دو خروجی پمپ دستگاه متصل نموده و دو سر دیگر شلنگ را به دو ورودی تعبیه شده در روی تشک متصل بفرمایید. حال شما پمپ دستگاه خود را به تشک بیمار متصل کرده اید.

تشک مواج

طرز استفاده از تشک مواج سلولی

حال دستگاه را روشن کرده و اجازه بدهید پمپ به مدت 30 دقیقه کار کند و تشک را کاملا پر کند بعد یک پارچه تمیز به روی تشک آن بیاندازید و بیمار را روی تشک قرار دهید.

عیب یابی تشک خالی مواج

از انجایی که جنس تشک خالی مواج پی وی سی میباشد باید بسیار مراقب باشید تا از اجسام تیز در برابر تشک انها استفاده نکنید زیرا امکان سوراخ شدن تشک بسیار بالا میباشد. حال تصور کنید در تشکهای مواج سلولی شما به عملکرد صحیح تشک خود شک کرده اید در این مواقع بیمار را از روی تشک مواج بلند کنید. به تمامی قسمتهای باد شده تشک مواج دقت فرمایید باید از سوراخ نبودن قسمتهای تشک اطمینان حاصل فرمایید برای اینکار تمامی قسمتهای باد شده تشک را با دست فشار دهید و دقت فرمایید تشک از منطقه ای نشتی و خروجی هوا نداشته باشد. اگر تمامی مناطق باد شده تشک را چک کردید و نشتی هوا موجود نبود چندین دقیقه صبر کنید تا هوای قسمتهای باد شده خالی شود و قسمتهایی که قبلا باد نبوده شروع به باد شدن کنند. بعد از باد شدن قسمتهای جدید از هوا آنها را هم با فشار دست چک بفرمایید تا قسمتی از تشک سوراخ نباشد و نشتی نداشته باشد. در تشکهای مواج تخم مرغی اگر تشک مواج شما سوراخ شده باشد امکان عیب یابی تشک مواج وجود ندارد و باید یک تشک مواج یدکی تنها خریداری کنید و نیازی به خرید پمپ جدید ندارید.

دقت داشته باشید تمامی مدت گارانتی تشکهای مواج برای پمپ هوای دستگاه بوده و خود تشک دارای گارانتی نمیباشد. اگر تشک مواج شما سلولی میباشد نگران نباشید به دلیل بخش بخش بودن تشکهای مواج سلولی شما میتوانید سلول مد نظر سوراخ شده را از باقی تشک جدا کنید. با جدا شدن یک عدد سلول در تشک مواجهای سلولی اغلب مشکلی برای بیمار پیش نمی آید.

عیب یابی پمپ باد تشک مواج

در صورتی که تشک مذکور را کامل متناسب با توضیحات بالا چک کردین و از سوراخ نبودن تشک خود مطمئن شدین باید به سراغ پمپ تشک مواج خود بروید و از عملکرد آن اطمینان حاصل فرمایید برای چک کردن پمپ تشک های مواج موارد زیر را گام به گام اعمال فرمایید

 1. ابتدا دستگاه را از برق بکشید
 2. سیم وصل شده به دو خروجی دستگاه را جدا کنید
 3. بعد از جدا کردن کامل پمپ از تشک مجدد آنرا به برق بزنید
 4. حال دستگاه را روشن کنید
 5. در هنگام روشن شدن پمپ فشارسنج انگشت خود را به سمت دو خروجی هوای پمپ ببرید نکته:دقت فرمایید یکی از سوراخهای خروجی پمپ تشک مواج باید دارای خروجی هوا باشد و آن یکی خروجی هیچگونه هوایی را به بیرون ندهد
 6. حال که چک کردین و یکی از خروجی ها دارای هوا بود باید کمی صبر کنید
 7. منتظر بمانید که خروجی پمپی که دارای هوا بود قطع گردد و خروجی دیگر باید دارای خروجی هوا گردد.
  با شکم بند لاغری، چاقی را به زانو درآورید.
قیمت پمپ تشک مواج تخم مرغی و سلولی
تشک مواج تخم مرغی و سلولی

طرز استفاده از تشک مواج سلولی

بنا به استفاده روزمره بیمار از تشک های مواج احتمال سوراخ شدن خود تشک به صورت تنها یا خرابی پمپ باد تشک مواج زیاد میباشد.در این صورت نیازی به خرید مجدد کامل دستگاه نمیباشد و شما میتوانید با بخش پشتیبانی گروه مهندسین آبی سلامت تماس حاصل بفرمایید و از چگونگی تهیه و قیمت تشک خالی مواج و قیمت پمپ تشک مواج  که تمامی قیمت ها به روز می باشد اگاه شوید . در غیر این صورت میتوانی اقدام به تهیه تشک مواج سلولى زنيت مد کنید که با داشتن ۱۸ سلول و خالی و پر کردن متناوب سلول ها از باد برای استفاده طولانی مدت بیماران بسیار مناسب می باشد.

در زمینه تعمیر پمپ باد تشک های مواج تخم مرغی و سلولی با گروه مهندسین آبی سلامت تماس حاصل فرمایید .

 قیمت تشک مواج  Best life

 تشک مواج Best life ساخت کشور چین می باشد. این تشک ها دارای ویژگی های زیر میباشد

 • دارای یک سال گارانتی می باشد .
 • طول تشک  190 سانتی متر می باشد
 • عرض تشک 75 سانتی متر می باشد.
 • این تشک دارای صد سلول هوا از جنس pvc می باشد.
 • از دیگر قابلیت دیگر آن کم صدا بودن موتور آن می باشد.

به دلیل نواسانات شدید ارض نمی توان قیمت ثابتی ازتشک مواجارئه داد.

قیمت تشک مواج سلولی ریلکس

در بالا به طور مختصر به تفاوت تشک مواج تخم مرغی و سلولی اشاره شد . حال میخواهیم با تشک مواج سلولی ریلکس آشنا شویم تشک مواج سلولی ریلکس ساخت کشور ایران می باشد.

از ویژگی های آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تعداد سلول های به کار رفته در تشک مواج سلولی ریلکس 18 عدد می باشد.
 • ارتفاع هر سلول به 11 سانتی متر می رسد
 • در این تشک کاور از مواد آنتی باکتریال ساخته شده است که دارای دکمه می باشد تا قابلیت شست و شو را برای افراد فراهم آورد .
 • طول تشک مواج سلولی ریلکس 197 سانتی متر می باشد.
 • عرض این تشک ها 90 سانتی متر میباشد.
 • تشک مواج سلولی ریلکس دارای تحمل وزن تا 150 کیلو گرم است.

هم چنین برای خرید و آشنایی بیشتر با تشک های مواج سلولی مشاهده محصول تشک مواج سلولی وکتو را به شما پیشنهاد می کنیم.

اجاره تشک مواج و رنج قیمت تشک مواج دست دوم

از آنجایی که بعضی از بیماران بعد از مدت زمانی رو به بهبوده رفته یا متاسفانه بر اثر بیماری متوفی می شوند و دیگر نیازی به تشک مواج نمی باشد اقدام به فروش تشک مواج دست دوم خود می کنند .

در این راستا توجه داشته باشید برای خرید تشک مواج به دلایل بهداشت و رعایت نکات ایمنی از خرید تشک های دست دوم بپرهیزید .

فروشگاه آبی سلامت به دلایل و موارد ذکر شده اقدام به فروش و اعلام رنج قیمت تشک مواج دست دوم نمی کند.

تنها نکته که می توان به هم وطنان عزیز پیرامون رنج قیمت تشک مواج دست دوم عرض کرد آن است که اگر باز هم با تمامی نکات خواهان خرید تشک مواج دست دوم می باشید ابتدا قیمت اصلی همان برند تشک مواج را به دست بیاورید و تشک مواج دست دوم را به قیمت تقریبا یک سوم خریداری کنید .

هیچ معیار و سنجش استانداردی برای خرید ،فروش و رنج قیمت تشک مواج دست دوم موجود نمی باشد و طرفین کاملا توافقی اقدام به خرید و فروش تشک مواج دست دوم میکنند .

تشک برقی چیست

در زمانهای دور برای گرم کردن محل خواب از ابزار مختلفی استفاده میشده است که از معمول ترین انها استفاده از سنگهای داغ زیر بستر خواب بوده است. پادشاهان برای گرم کردن محل خواب از خدمتکاران خود استفاده میکردنند به این صورت که قبل از تشریف فرمایی پادشاه در بستر خواب خود شخصی به مدت طولانی در بستر پادشاه قرار میگرفت و محل بستر را گرم میکرد.حال با پیشرفت علم تشکهای برقی توانسته اند جایگزینی مناسب برای روش های سنتی در این زمینه باشند.

چگونگی نحوه کار تشک های برقی

درون تشک های برقی از المنت هایی استفاده شده تا انرژی الکتریکی را به وسیله برق شهری گرفته و آن انرژی را به انرژی گرمایی تبدیل کند.این گرما میتواند نقاطی از بدن یا تمامی قسمت های بدن را گرم کند . مشاهده محصول “پشتی طبی باراد” را توصیه می کنیم.

این امر بستگی به سایز تشک های برقی موجود در بازار دارد هرچه سایز تشک برقی شما بزرگتر باشد میزان گرما دهی به نقاط مختلف بدن بیشتر میشود .توجه داشته باشید کارایی تشک های برقی مشابه کیسه ابگرم میباشد با این تفاوت که میزان حرارت ساطع شده و مدت زمان آن به وسیله شخص خود شما قابل تغییر میباشد. جهت خرید و مشاهده انواع تشک های حرارتی میتوانید به دسته خرید تشک حرارتی مراجعه نمایید.

چگونگی نحوه کار تشکهای برقی

دلایل نیاز به تشکهای برقی

 1. در فصول سرد سال نمیتوانید تمامی نقاط منزل را گرم کنید زیرا این امر مستلزم استفاده از حداکثر میزان انرژی فسیلی میباشد و هزینه زیادی را به خانواده تحمیل میکند.
 2. استفاده از تشکهای برقی میزان درد آرتروز و فیبرومیالژیا را دربیمار کاهش میدهد.
 3. استفاده از تشک های برقی به افرادی که از عارضه کمر درد و دیسک کمر رنج میبرند بسیار کمک کننده میباشد و میزان درد در ناحیه کمر را کاهش میدهد.
 4. از بین برنده دردهای عضولانی
 5. با استفاده از تشکهای برقی شما میتوانید دمای محیط اتاق خواب خود را پایین بیاورید بدون انکه احساس سرما کنید این امر به شما کمک میکند تا از حملات سینوسی و میگرن در امان باشید .
 6. در دمای بالا و گرمای مناسب میزان گردش خون بهبود پیدا کرده و برای جلوگیری از فشار خون بسیار مفید میباشد .
 7. از انجایی که دیگر نیازی به صرف زمان برای گرم کردن بستر خود ندارید و با استفاده از تشکهای برقی میتوانید در چند دقیقه به دمای ایده آل خود برسید این امر کمک بسزایی به بیماران سندروم رینود میکند . نکته:سندروم رینود به کاهش چشم گیر جریان خون در دستها و پاها بر اثر سرما گفته میشود .
 8. تشکهای برقی به صورت چشم گیری از میزان الرژی میکاهد .
 9. بعضا خانمها و بانوانی که در دوره خون ریزی قاعدگی میباشند در ناحیه کمر و شکم درد شدیدی حس میکنند که میتوانند با استفاده از تشک برقی محل مورد نظر را گرم کنند و از میزان درد به صورت چشمگیری بکاهند .
 10. مصرف بسیار پایین تشکهای برقی از لحاظ اقتصادی بودن آن ها .
 11. بهبود خواب:قابل به ذکر میباشد که در فواصل سرد سال هرچه بستر شما گرمتر باشد خوابی عمیق تر و لذت بخش تر را تجربه میکنید .
  افسردگی اختلال روانی همه گیر

مزایای تشک برقی ویبره دار

مزایای تشک برقی ویبره دار

در بعضی از مدل های تشک برقی علاوه بر تولید گرما ویبره ای داخل تشک تعبیه شده است تا در حین گرما دهی به عضولات آنها را به صورت چرخشی ماساژ دهد . در تشک برقی ویبره دار می توانید علاوه بر حس خوشایند گرما از لذت ماساژ نیز بر خوردار شوید . تشک های برقی تولید ایران دارای ویبره نمی باشند . از برند های دارای تشک برقی ویبره دار می توان به تشک برقی بیورر و تشک برقی ویبره دار امسیگ اشاره کرد . تنها مزایای تشک برقی ویبره دار نسبت به مدل ساده آن همان ماساژ عضلات در کنار گرما دهی می باشد .

عوارض تشک برقی

در سال 2003 تحقیق گسترده ای به عمل آمد تا میزان ضررها و آسیبهای تشکهای برقی به بدن مشخص شود. دقدقه اصلی این تحقیقات تاثیرات جریانهای برق در منطقه مثانه مردان و زنان در هنگام استفاده از تشکهای برقی عنوان شد. در مدت یک ماه تحقیقات در این ضمینه هیچ گونه تاثیرات منفی در مثانه مردان و زنان گزارش نشد و این فرضیه که شاید گردش امواج مغناطیسی موجود در تشکهای برقی باعث بروز مشکلاتی شود کاملا رفع گردید. به دلیل قابلیت تنظیم دما به وسیله خود شخص تشک های برقی به هیچ عنوان باعث سوختگی سطح پوست نمیشوند متاسفانه به دلیل برخی از تولیدات داخل غیر استاندارد و استفاده از المنتهای بی کیفیت در تشکهای برقی و رعایت نکردن نکات ایمنی به وسیله افرادی سود جو اخباری ناگوار در این ضمینه منتشر شده است.

برخی از تشکهای برقی تولید شده در کشور باعث بروز برق گرفتگی و سوختگی شده اند . در مواقع خرید تشک های برقی داخلی حتما از اخذ مجوزهای مربوطه توسط تشکهای برقی داخلی اطمینان حاصل کنید. در صورتی که تشک های برقی تولید داخل دارای تمامی مجوزهای تولیدی باشد شما میتوانید با خیال راحت این اجناس داخلی را خریداری و از تولیدات داخلی حمایت کنید.

یکی از ترسناکترین و دردناکترین مسائلی که ذهن تمامی بیماران بستری شده را درگیر خود میکند زخم بستر میباشد . زخم بستر به آسیب دیدن بافت پوستی و گوشتی بیمار گفته میشود دلیل وقوع زخم بستر در بیمار بی تحرکی، نشستن و دراز کشیدن بیمار در مدت زمان طولانی در بستر میباشد که به اندامهای فوقانی بیمار فشار وارد شده و خون به اندام های بیمار نمیرسد زمانی که در بدن ذخیره خون در بافتی افت کند شروع به پیدایش زخم میشود و آن زخم را اصطلاحا زخم بستر مینامند . زخم بستر به چهار دسته تقمسیم بندی میشود که از خفیف شروع و همینطور به صورت شدید دسته بندی میشود .

 1. در این درجه از زخم،بیمار در قسمتی از بدن احساس گرما میکند و محل مورد نظر قرمز می باشد
 2. در ناحیه پوست بیمار زخم کوچکی همراه با التهاب ایجاد شده است .
 3. زخم به بافتهای گوشتی رسیده و زخم دارای چرک میباشد .
 4. زخم به استخوان بیمار رسیده و انرا نیز درگیر کرده است .

قسمت هایی که بیشترین خطر در زخم بستر را دارند عبارتند از:

 • پشت گردن
 • انگشنان پا
 • پاشنه پا
 • گوش
 • کتف بیمار
 • ارنج
 • ستون فقرات

پس اگر در منزل بیماری دارید که قرار است مدت زمانی در بستر بی تحرک باقی بماند در خرید تشک های مواج تردید نفرمایید و با خرید تشک مواج از ایجاد زخم بستر جلوگیری فرمایید .

 

تاثیر تشک برقی برای دیسک کمر

تشک برقی بهترین انتخاب برای افرادی می باشد که از دیسک کمر رنج می برند.

ویژگی گرما دهی تشک برقی کمک کننده بسیار خوبی برای کاهش درد در ناحیه کمر می باشد از تاثیرات تشک برقی برای دیسک کمر می توان به حس آرامش و گرما دهی آن در زمان خواب و استراحت اشاره کرد .افرادی که از دیسک کمر رنج می برند در هنگام خواب درد شدیدی را متحمل می شوند .

چند نکته در هنگام خواب برای افرادی که دیسک کمر دارند

تاثیر تشک برقی برای دیسک کمر

 1. در هنگام خواب به روی شکم خود دراز نکشید زیرا باعث گودی کمر شده و درد را افزایش می دهد .
 2. در هنگام خواب به بغل خوابیده و پاها را درون شکم جمع کنید .
 3. در هنگامی که به پشت دراز میکشید یک بالش زیر زانو ها قرار دهید .
 4. دست ها را در کنار بدن قرار دهید و دست ها را بالای سر نگذارید زیرا به پشت کمر فشار وارد می آید.
 5. سعی کنید تشک شما زیاد نرم نباشد و هرچه زیر شما سفت تر باشد کمتر احساس درد میکنید .
 6. محل پشت کمر را گرم نگه دارید گرما باعث می شود درد ناحیه کمر کاهش پیدا کند .

تشک های برقی بهترین انتخاب برای افرادی است که از درد کمر رنج میبرند و بهترین پشتیبان و ضامن سلامتی شما می باشند .

منع استفاده تشکهای برقی
 1. برای افرادی که دارای مشکل گردش خون میباشند(سرطان خون)
 2. افرادی که دارای دیابت میباشند .
 3. به دلیل نازک بودن و حساس بودن پوست نوزادان از استفاده تشک برقی برای نوزادان جداخود داری فرمایید .
 4. افرادی که دارای معلولیت جسمی میباشند و قادر به تنظیمات دمای تشکهای برقی نیستند .
 5. افرادی که به پلاستیک حساسیت دارند از تشک های برقی که از پشم ساخته شده اند استفاده کنند .
  12 نوع ماساژور; معایب و مزایا + مقایسه قیمت

طرز استفاده صحیح از تشک مواج

توجه داشته باشید قرار نیست تمامی سلولهای تشک مواج کاملا باد کرده باشد عملکرد تشکهای مواج به این صورت است که تقریبا به صورت یکی در میان سلولها را دارای هوا میکند و بعد از گذشت چند دقیقه هوای موجود انها را خالی کرده و شروع به باد کردن دیگر سلولهای تشک میکند این عمل باعث میشود میزان فشار وارده به سطح پوست بیمار به روی یک نقطه از بدن تمرکز نداشته باشد و عمل جا به جایی بیمار را شبیه سازی میکند.

به یاد داشته باشید در مواقع لزوم استفاده بیمار از تشک مواج به هیچ عنوان پمپ دستگاه را خاموش نکنید و اتصال برق آن را قطع نکنید،در صورت لزوم استفاده شبانه روزی از تشک مواج برای بیمار بعد از گذشت 2 شبانه روز به مدت یک ساعت به پمپ دستگاه استراحت بدهید .

تعمیر تشک برقی

در بعضی از مواقع تشک های برقی دیگر قادر به گرما دهی نمی باشند . خرابی در تشک های برقی می تواند علت های بسیاری داشته باشد . از این روی اگر تشک برقی شما همچنان دارای گارانتی می باشد و زمان گارانتی آن منقضی نشده باشد شرکت موظف به تعمیر یا تعویض تشک برقی شما می باشد . گروه مهندسین آبی سلامت برای بهبود در امر خدمات رسانی به هم وطنان عزیز آماده به خدمت می باشد و حتی اگر تشک برقی شما دارای کارت گارانتی نباشد به تعمیر تشک برقی شما می پردازد . علت عمده نقص در عملکرد تشک برقی خرابی در قسمت المان داخل تشک می باشد . که در ادامه به آن پرداخته ایم.

راهنمایی خرید تشک های برقی

در ابتدای امر نیاز خود را برای خرید تشک های برقی مشخص کنید و دقت داشته باشید تشک مد نظر متناسب با نیاز شما باشد.

 • از انجایی که نیازهای مختلف برای خرید  و اطلاع از قیمت تشک برقی برای هر شخص متفاوت می باشد ،  تعیین هدف برای خرید تشک های برقی امری مهم تلقی میشود .در تعیین هدف خود به دو نکته مهم میزان گرمای مورد نیاز و سایز تشک های برقی توجه فرمایید.
 • تعیین سایز تشک های برقی:تشکهای برقی را بر اساس سایز انها تقسیم بندی میکنند و هرچه تشک برقی سایز بزرگتری را دارا باشد نقاط بیشتری از بدن را تحت پوشش خود قرار میدهد .

هرچه سایز تشکهای برقی بزرگتر باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کرد .

 • تعیین دمای خروجی تشک برقی:میتوان گفت مهمترین ایتم در تشک های برقی بعد از ایمنی آنها میزان متغیر بود  دمای تشک است .در تشکهای برقی از ولوم تغیر دما در تشک استفاده شده و شما میتوانید با تغییر ولوم به راحتی میزان دمای مورد نظر خود را تغییر دهید .وجود ولوم تغییر دما در تشکهای برقی بسیار مهم میباشد و به شما این امکان را میدهد در فواصل مختلف سال با تغییر دمای محیط از دمای ثابتی در تخت خواب خود بهره ببرید .
 • تنظیم زمان استفاده از تشک برقی:به این نکته دقت کنید که تشک مد نظر دارای تایمر زمان باشد زیرا میتوانید با استفاده از تایمر زمان تشکهای برقی میزان مدت زمان مصرف را تعیین کنید و زمانی که در خواب باشید خود تشک در مدت زمان تعیین شده خاموش شده و گرمای بیشتری تولید نمیکند .
 • میزان ایمنی تشک های برقی:در تشک های برقی استاندارد و دارای تاییدیه از وزارت بهداشت از سیستم BSS استفاده شد .
 • در تشک برقی:این سیستم به منظور حفاظت از بافت های بدن BSS تعریف سیستم در برابر گرما میباشد و دارای سیستم قطع کن خودکار برای جلوگیری از برق گرفتگی است .

لطفا در هنگام خرید تشکهای برقی به میزان ایمنی و مجوزهای اخذ شده توسط شرکت سازنده توجه ویژه ای داشته باشید .

 • تشک برقی دارای استاندارد و مجوز از وزارت بهداشت: مهم ترین نکته در خرید تشکهای برقی اعم از اجناس داخلی و خارجی داشتن استاندارد و مجوز از وزارت بهداشت میباشد .سهل انگاری در این زمینه باعث بروز وقایع جبران ناپذیر اعم از سوختگی و برق گرفتگی میشود لذا به خاطر داشته باشید مهمترین معیار در خرید تشکهای برقی،استاندارد بودن و کسب مجوزهای لازم برای تولید کننده آن است .
 • برخی از تشکهای برقی دارای روکش جدا شونده هستند و به راحتی از تشک جدا شده و قابل شست و شو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *