لامپ مادون قرمز (Infrared) چیست؟ + کاربرد پزشکی …

لامپ مادون قرمز چیست ؟

در ابتدا بهتر است بدانیم لامپ مادون قرمز چیست ؟ لامپ های مادون قرمز دستگاه های الکتریکی هستند که تابش اشعه مادون قرمز را منتشر می کنند. لامپهای مادون قرمز معمولاً در گرمایش تابشی برای فرآیندهای صنعتی و گرمایش ساختمان استفاده می شوند.
لامپ مادون قرمز با الگوبرداری از مارماهی برقی برای ایجاد شوک الکتریکی ساخته شد. در سال 1975 ، تحریک الکتریکی از طریق پوست (TENS) برای درمان درد مزمن ایجاد شد. و در نهایت همین اواخر بود که درمان مادون قرمز برای بهبود ترمیم زخم ، کاهش درد ناشی از آرتروز ، افزایش سطح اندورفین و فعال سازی بیولوژیک تنظیم کننده های عصبی ایجاد شد.

رشته های استفاده شده در لامپ مادون قرمز چیست ؟

لامپ های مادون قرمز دارای یک رشته تنگستن گرم شده اند که از نور مرئی و لزوماً حتی اشعه مادون قرمز برای تولید گرمای بیشتری استفاده می کنند.

لامپ های گرد ، که اغلب برای کاهش نور مرئی به رنگ قرمز در می آیند ، گرمای تابشی مادون قرمز را برای گرم شدن ایجاد می کنند ، با تنظیم ولتاژ وارد شده به لامپ های رشته ای ، طیف انرژی تابش شده را کاهش می یابد در نتیجه می توان نور مرئی را کاهش داد و بر تولید انرژی مادون قرمز تأکید کند.

کاربرد لامپ مادون قرمز چیست

طول موج های مختلف تابش مادون قرمز به صورت متفاوتی توسط انواع مختلفی از مواد جذب می شود. که آن را می توان با استفاده از ویژگی های جذب مادون قرمز اندازه گیری کرد.

  معرفی انواع فشارسنج‌ ها و بررسی قیمت آن‌ها

طیف لامپ مادون قرمز چیست؟

نور مادون قرمز موجود در این لامپ ، همان حرارتی است که مردم هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب احساس می کنیم پوست به طور طبیعی هر روز گرمای مادون قرمز را تابش می کند.

فواید نور لامپ مادون قرمز چیست ؟

 • – نور مادون قرمز فواید بی نظیری برای سلامتی از تسکین درد گرفته تا کاهش التهاب را نشان داده است.
 • – نور مادون قرمز به لایه های داخلی پوست با عمق حدود 2 تا 7 سانتی متر نفوذ می کند. از این رو به عضلات ، اعصاب و حتی استخوان ها می رسد.
 • – بسیاری از مطالعات نشان داده است که فرکانس نور مادون قرمز ، با طول موج از 700 تا 1000 نانومتر ، بهترین روش برای بهبود شرایط التهابی است.
 • – نور مادون قرمز در این لامپ گردش خون غنی از اکسیژن در بدن را بهبود می بخشد ،
 • – باعث بهبود سریعتر بافت های عمیق و تسکین درد می شود.
 • – یکی از ویژگی های نور مادون قرمز توانایی نفوذ آن به زیر لایه های پوست ، ایجاد عمق بسیار بیشتر است که می تواند به طور موثر تسکین درد را فراهم کند.
 • – در حقیقت ، این روش تهاجمی ، طبیعی و بدون درد می تواند بدون آسیب رساندن به پوست از طریق اشعه ماورا بنفش می تواند باعث درمان شود

کاربرد لامپ مادون قرمز چیست؟

 • – ال ای دی مادون قرمز برای ارتباط از طریق فیبر های نوری و در دستگاه های کنترل از راه دور استفاده می شود.
 • – لامپ های مادون قرمز برای برخی از دستگاه های دید در شب که نوری برای دیدن وجود ندارد محیط را برای فرد قابل مشاهده می کند.
 • – از لامپ مادون قرمز در برخی از ابزارهای پزشکی و صنعتی برای تجزیه و تحلیل شیمیایی مایعات و گازها استفاده میشود. به عنوان مثال ، دی اکسید گوگرد آلاینده موجود در هوا
  سکته مغزی و علل وقوع آن به همراه راه کارهای کاهش آن

روش درمانی لامپ مادون قرمز چیست ؟

 • – مادون قرمز درمانی روشی است که از نور برای درمان درد حاد یا مزمن استفاده می کند.
  این یک روش درمانی ساده و بدون درد است که برای استفاده در زمینه های مختلف پزشکی مخصوصا در زمینه ی فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مشاهده و خرید دستگاه فیزیوتراپی خانگی میتواند به فروشگاه آبی سلامت مراجعه کنید.
 • – نور مادون قرمز یکی از چندین روش درمانی نوآورانه است که برای مدیریت بیماران مبتلا به درد حاد یا مزمن مورد استفاده قرار می گیرد.
 • – این روش درمانی از طول موج های خاصی از نور استفاده می کند که به نقاط بدن آسیب نمی رساند. برخلاف نور ماورابنفش که اثرات مخربی روی بافت ها و سلول های بدن دارد نور مادون قرمز به سلول ها کمک می کند تا خود را بازسازی یا ترمیم کنند.

کاربرد فناوری لامپ مادون قرمز چیست؟

فناوری مادون قرمز درمانی به افراد امکان می دهد بدون اینکه در معرض اشعه ماورا بنفش مضر قرار بگیرند ، از مزایای نور خورشید استفاده کنند. همچنین ، مادون قرمز درمانی بدون عوارض جانبی بی خطر و موثر است. در حقیقت ، نور مادون قرمز بی خطر است و حتی برای نوزادان در مراقبت های ویژه نیز استفاده می شود.

نحوه ی کاربرد نور مادون قرمز در لامپ مادون قرمز چیست ؟

نور مادون قرمز توسط گیرنده های نوری موجود در سلول ها جذب می شود. انرژی نور پس از جذب ، مجموعه ای از وقایع متابولیکی را شروع می کند و چندین فرآیند طبیعی بدن را در سطح سلولی آغاز می کند.

عامل اصلی اثر نور درمانی مادون قرمز در لامپ مادون قرمز چیست ؟

این عامل ممکن است اکسید نیتریک باشد ، گازی که برای سلامتی عروق بدن حیاتی است. اکسید نیتریک یک مولکول سیگنالینگ سلولی قدرتمند است که به شل شدن عروق کمک می کند ، با رادیکال های آزاد مبارزه می کند تا فرایند اکسیداتیو را کاهش دهد ،از جمع شدن پلاکت در عروق جلوگیری می کند و فشار خون را تنظیم می کند.

  دستگاه گوارش و نکات ضروری

از این رو ، این مولکول گردش خون را برای رساندن مواد مغذی حیاتی و اکسیژن به بافتهای آسیب دیده در بدن افزایش می دهد.افزایش جریان خون به قسمتهای مختلف بدن ، دسترسی اکسیژن و مواد مغذی به سلولها را امکان پذیر می کند و آنها را قادر می سازد تا به طور صحیح و موثر عمل کنند.

فواید لامپ مادون قرمز چیست

از این رو ، این روش درمانی باعث تحریک بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده ، کاهش درد و التهاب می شود.

کاربرد نور در لامپ مادون قرمز چیست ؟

نور درمانی مادون قرمز در درمان بیماری های مختلفی از جمله کمر درد ، آرتروز ، بورسیت ، ضربه ای صاف ، کشیدگی عضلات ، سندرم تونل کارپ ، گردن درد ، کمر درد ، نوروپاتی دیابتی ، آرتریت روماتوئید ، درد مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) . تاندونیت ، زخم ، سیاتیک مادون قرمز درمانی یک روش ایمن و موثر برای کاهش درد و درمان طیف وسیعی از شرایط است.

به نظر می رسد یک روش ایمن ، موثر و بدون دارو برای تسکین درد طولانی مدت باشد. همچنین به بهبود اعضای آسیب دیده بدن کمک می کند. با درمان صدمات ، مزایای متعددی از جمله تسکین درد ، کاهش التهاب و ترمیم عملکرد قسمت آسیب دیده بدن به وجود می آید.

سایر موارد قابل درمان با مادون قرمز شامل درد مفصل ، التهاب مفصل ، درد عضلانی ، آسیب ستون فقرات ، درد عصب و آسیب های ورزشی و برش های جراحی مورد استفاده قرار می گیرد

قیمت لامپ مادون قرمز

قیمت لامپ مادون قرمز با توجه به کارایی آن متفاوت می باشد .قیمت لامپ مادون قرمز بیورربا توجه به کاربرد آن بسیار مناسب می باشد.

بهترین مارک لامپ مادون قرمز

یکی از انواع بهترین مارک لامپ مادون قرمز بیورر می باشد که بسیاری از پزشکان در کلینیک های فیزیوتراپی نیز از آن استفاده می کنند. برای تهیه و خرید لامپ مادون قرمز به سایت آبی سلامت مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *