آبی سلامت | نخستین سایت مرجع تجهیزات پزشکی
2600354
پشتیبانی آنلاین

09196171001

2717945
ارسال

به سراسر کشور

انواع دستگاه قند خون + معرفی بهترین دستگاه تست قند خون

فهرست مطالب

قبل از خرید بهترین دستگاه تست قند خون بهتر است با انواع دستگاه تست قند خون و پرفروش‌ترین دستگاه قند خون آشنا شوید. سنجش سطح و میزان گلوکز خون توسط بهترین دستگاه قند خون صورت می‌گیرد. بزرگترین مصرف کنندگان این دستگاه‌ها افراد مبتلا به دیابت و افراد مبتلا به هیپوگلیسیمی هستند. سالانه افراد زیادی به دیایت و یا هیپوگلیسیمی دچار می‌شوند، بنابراین کنترل قند خون بخشی از درمان این بیماران محسوب می شود. درواقع از این دستگاه جهت سنجش روزانه میزان قند خون و کنترل این بیماری استفاده می‌گردد.

 انواع دستگاه تست قند خون

انواع دستگاه تست قند خون که دارای روش‌های اندازه‌گیری مختلفی جهت کنترل قند خون هستند، وجود دارد. به طور کلی همه انواع دستگاه تست قند خون به سه روش زیر سطح قند خون را می‌سنجند.

 • روش غیر تهاجمی

یکی از انواع بهترین دستگاه قند خون از روش غیرتهاجمی به منظور سنجش میزان گلوکز موجود در خون استفاده می‌نماید. طی این روش سطح میزان قند خون توسط یک حسگر فیزیکی/ شیمیایی سنجیده می‌شود. در این روش که نیازمند تماس مستقیم با پوست کاربر می‌باشد، نیاز است تا بهترین دستگاه قند خون را بر روی بازو با شکم کاربر قرار دهید.

دستگاه تست غیرتهاجمی یکی از پرفروش ترین دستگاه قند خون به شمار می‌آید، زیرا افراد مبتلا به دیابت  به طور معمول دو بار در روز، نیازمند سنجش میزان قند خون خود هستند.به کمک این دستگاه دیگر نیازی به سوراخ شدن انگشتان دست توسط سوزن و احساس درد نمی‌باشد. بهترین برند دستگاه تست قند خون  غیر تهاجمی را می‌توانید از سایت آبی سلامت تهیه نمایید.

انواع دستگاه تست قند خون

بیشتر بخوانید: می توانید برای آشنایی بیشتر با دیابت و نشانه های آن به مطلب دیابت چیست مراجعه کنید.

 • روش تهاجمی

یکی بهترین دستگاه تست قند خون دستگاه تست قند خون به روش تهاجمی می‌باشد. طبق این روش از یک لنست و نوار به منظور سنجش میزان قند خون استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها برای اندازه‌گیری میزان قند خون نیازمند نمونه مستقیم خون کاربر می‌باشند. کاربران توسط لنست اقدام به سوراخ نمودن انگشت دست کاربر و سپس قرار دادن خون دست بر روی نوار تست قند خون می‌نمایند. دقت نمایید که لنست و نوار تست قند خون در همه انواع بهترین دستگاه قند خون، یکبار مصرف می‌باشد.

 • روش سنجش مکرر قند خون

یکی دیگر از بهترین انواع دستگاه تست قند خون، دستگاه CGM است. بهترین دستگاه قند خون CGM, قابل حمل بوده و اغلب کاربران این دستگاه را بر روی بازو خود می‌بندند. اغلب این دستگاه‌ها دارای سنسور انتقال از راه دور می‌باشند. این دستگاه یکی از پر فروش‌ترین دستگاه قند خون به شمار می‌آید. این دستگاه به طور مداوم، اقدام به سنجش سطح گلوکز خون نموده و تغییرات سطح میزان گلوکز را به خوبی نمایان می‌کند. برای خرید دستگاه تست قند خون CGM را می‌توانید از سایت آبی سلامت تهیه نمایید.

دستگاه تست قند خون و نکات خرید آن

قبل از خرید بهترین برند دستگاه تست قند خون خانگی، در ابتدا باید به ویژگی‌های دستگاه و نیاز خود توجه نمایید. ضروری است تا بهترین دستگاه قند خون خانگی، متناسب با نیازهای کاربر باشد.

 • یکی از ویژگی‌هایی که در هنگام خرید بهترین دستگاه قند خون باید بدان توجه نمایید، سهولت در امر استفاده است. راحتی استفاده از دستگاه قند خون، یک گزینه بسیار مهم در انتخاب دستگاه مناسب است. از این رو اغلب دستگاه‌های لمسی و دارای اندازه کوچک مورد استقبال قرار می‌گیرند.

نکات کلیدی خرید دستگاه قند خون

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با روش استفاده از دستگاه فیزیوتراپی خانگی کلیک کنید.

 • سهولت در امر جابه جایی یکی دیگر از ویژگی­های دستگاه خوب می­باشد. اغلب انواع پر فروش‌ترین دستگاه قند خون دارای ابعاد مناسب و استاندارد بوده که منجر شده تا این دستگاه‌ها دارای وزن کمی ‌باشند. وزن متناسب برای کاربرانی که نیازمند سنجش مکرر سطح گلوکز خون خود هستند، در انتخاب دستگاه تاثیر دو چندانی دارد.
 • برخی از انواع دستگاه‌های قند خون دارای واحدهای اندازه‌گیری متفاوتی می‌باشند. به همین دلیل ضروری است تا در هنگام انتخاب بهترین دستگاه قند خون، به واحدهای اندازه‌گیری دستگاه توجه نمایید تا در هنگام سنجش میزان قندخون خود، گمراه نشوید. به طور کلی واحدهای قابل سنجش توسط بهترین دستگاه قند خون بر حسب گرم در لیتر، میلی‌ مول در لیتر و یا میلی گرم در دسی لیتر می‌باشد.
 • برخی از انواع بهترین دستگاه تست قند خون جز دستگاه‌های نسل جدید و برخی دیگر جز دستگاه‌های نسل قدیم به شمار می‌آیند. دستگاه‌های نسل قدیم دارای یک کد مخصوص متناسب با یک نوع نوار تست قند خون می‌باشند. این امر منجر شده تا در صورت قرارگیری یک نوار تست قند خون با کد متفاوت دستگاه علامت خطا را بر روی صفحه نمایش خود نشان دهد.
 • برخی دیگر از بهترین دستگاه قند خون نسل جدید به صورت خودکار کد نوار تست قند خون را خوانده و با آن منطبق می‌شود. بهتر است در صورت خرید بهترین دستگاه قند خون به کد مربوط به نوار آن توجه نمایید.

نکات کلیدی خرید بهترین دستگاه تست قند خون

 • برخی از دستگاه‌های قند خون برای افرادی که دچار مشکلات بینایی هستند طراحی شده است. این دستگاه‌ها سخنگو بوده و میزان قند خون کاربر را به صورت صوتی بیان می‌کند.
 • برخی از دستگاه‌های تست قند خون به صورت بی سیم بوده و انتقال داده­های سنجیده شده را، از راه دور فراهم می‌کنند. برخی دیگر از انواع بهترین دستگاه قند خون دارای قابلیت استفاده چند کاربر به صورت همزمان می‌باشند. این دستگاه‌ها قند خون سنجیده شده هر کاربر را به صورت جداگانه در حافظه دستگاه ذخیره می‌‌نمایند. دستگاه‌های قند خون چند منظوره قادرند تا علاوه بر سنجش میزان قند خون پارامترهای مشخص دیگری را نیز مورد ارزیابی قرار دهند.
 • یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید نوار تست قند خون باید بد‌ان توجه نمایید، تاریخ انقضای آن می‌باشد. نوار تست‌های منفضی شده، میزان سطح گلوکز خون را با درصد خطای بسیار بالا اعلام می‌کنند.

برای آشنایی با روش خواندن تست قند خون توصیه میکنیم مقاله نحوه گرفتن قند خون را نیز مطالعه کنید.

بهترین دستگاه تست قند خون رایگان

برخی از افراد به دنبال تهیه بهترین دستگاه تست قند خون رایگان هستند. بهترین دستگاه تست قند خون رایگان اغلب در مراکز بهداشت قابل دسترسی می‌باشند. این دستگاه‌ها دارای انواع خارجی و ایرانی هستند. بهترین دستگاه تست قند خون رایگان برای افراد دیابتی در مراکز حمایت از افراد دیابتی و یا سایت خدمات رسانی به افراد دیابتی در دسترسی می‌باشد. برای اطلاع از روشهای دستیابی به دستگاه تست قند خون رایگان می‌توانید با مشاوران ما در سایت آبی سلامت ارتباط برقرار نمایید.

انواع مختلفی از انواع دستگاه تست قند خون در ایران وجود دارد که برای انتخاب هریک از آن‌ها بهتر است در ابتدا این دستگاه‌ها را طبق معیار‌های مد نظر خود مورد سنجش قرار دهید. اغلب انواع بهترین دستگاه قند خون، معمولا به صورت خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد با اینحال در بسیاری از مراکز پزشکی نیز از این دستگاه‌ها برای سنجش سریع میزان قند خون استفاده می‌نمایند.

دستگاه تست قند خون رایگان

بهترین انواع دستگاه قند خون دارای حداقل درصد خطا و حداکثر سرعت می‌باشند. قیمت خرید انواع دستگاه قند خون بسیار مقرون به صرفه تر از آزمایش‌های تست میزان سطح گلوکز خون است. به طور کلی اغلب دستگاه‌های قند خون تهاجمی، دارای لنست  و نوار تست قند خون اولیه در کنار لوازم جانبی دستگاه هستند. قبل از تمام شدن کامل نوار تست و لنست اقدام به تهیه مجدد هر کدام نمایید.

برخی از انواع بهترین دستگاه تست قند خون به صورت مچی تولید شده است. این دستگاه‌ها به روش فتومتری اقدام به ارزیابی سطح گلوکز می‌نماید.

به دستگاه‌های تست قند خون گلوکومتر نیز گفته می‌شود. گلوکومترها یکی از کارآمدترین انواع دستگاه پزشکی برای افراد مبتلا به دیابت به شمار می‌آیند.

اغلب دستگاه‌های قندخون پیشرفته دارای پورت USB بوده که امکان انتقال داده‌های مربوط به سنجش میزان قند خون را به کامپیوتر فراهم می‌کند که می توانید نمونه های آن را در مقاله سایت دایبتی کنسول مشاهده کنید.

بهترین دستگاه قند خون را می‌توانید به صورت آنلاین و از سایت‌های معتبر تهیه نمایید. این دستگاه‌ها در مراکز پزشکی و یا داروخانه‌های پزشکی قابل تهیه می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از بهترین انواع دستگاه قند خون، می‌توانید با مشاوران ما در سایت آبی سلامت تماس حاصل نمایید.

لوگو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
خانه
وبلاگ